Chcete založit novou firmu? Ideální je „eseróčko“, ke kterému si můžete i pronajmout sídlo

24.02.2021

Začínající podnikatelé často začnou s běžnou živností, přičemž brzy zjistí, že lepší variantou by mohlo být "eseróčko".

Určitě to s sebou nese celou řadu výhod, například ručení pouze do výše majetku firmy. Společnost s ručením omezeným je rozhodně nejpopulárnější variantou firmy v České republice. Její založení si můžete velmi usnadnit, pokud to necháte na odbornících, kteří v tom umí chodit. Kromě toho si můžete za drobný poplatek pronajmout sídlo.

Úspěchu dosáhnete postupným budováním firmy

Chcete-li ve svém podnikání být úspěšní, je ideální začít odspodu. To neznamená nemít ambice, ale dávat si reálné cíle. Pokud jsou hned od začátku vaše očekávání příliš veliká, může se stát, že velmi rychle skončíte. Proto je také ideální začít nejprve jako malé s.r.o. a časem uvidíte, kam to povede. Pojďme se tedy podívat na to, jak postupovat, když zakládáme sro. V takovém případě v zásadě máte dvě možnosti. Buď si vše obstaráte sami, vše si zařídíte, vyplníte a podáte, nebo oslovíte specializovanou firmu, jak jsme zmínili už v úvodu. Ty vám dokáží založení společnosti zjednodušit. Velkou výhodou je, že:

  • Ušetříte spoustu času a nervů
  • Vyhnete se chybám

Právě díky dlouholeté zkušenosti firem, které se specializují na zakládání společností, se vyhnete faktickým a formálním chybám, které byste mohli snadno způsobit. To by potom mohlo vést protáhnutí celého založení firmy, a také ke vzniku dalších nákladů. Takto jednoduše zaplatíte pouze v zásadě drobný poplatek za založení firmy, což vám ušetří mnoho času, který je ostatně ve vašem podnikání tím nejcennějším. Hned od začátku se tak můžete věnovat samotnému budování firmy a administrativní záležitosti můžete nechat na těch, kteří tomu rozumí.

Už máte sídlo?

Patříte-li mezi začínající podnikatele, kteří mají svou podnikatelskou dráhu teprve před sebou, může být pro vás náročné pořízení prestižního sídla. Třeba ale sídlo ve své fyzické podobě vlastně vůbec nepotřebujete, a tak můžete výrazně ušetřit. V takových situacích vám totiž pomůže pronájem sídla. Jestliže nepotřebujete kancelářské prostory, nepotřebujete se v sídle firmy stýkat s klienty a například podnikáte online, tak je to ideální volba.

Zdroj obrázku: DC Studio / Shutterstock.com