Divadelní hra Richard III. pod režisérskou taktovkou Míry Noska

07.05.2021

Díky době koronavirové se dala dohromady skupina vynikajících herců a hereček, kteří by jinak byli velmi vytížení a neměli šanci se tak jednoduše sejít, a začali zkoušet Shakespearovu divadelní hru Richard III.

Režisérského postu se chopil herec Míra Nosek, pro kterého je to už podruhé, kdy vymění herectví za režii.

"V průběhu posledního roku jsem vystřídal mnoho profesí, abych zaplatil nejnutnější výdaje, ale divadlo, ať v roli režiséra nebo herce, je prostě moje srdcovka, mé poslání," říká s úsměvem na tváři režisér a herec v jedné osobě.

Zázemí tomuto novému seskupení poskytuje Divadlo Radka Brzobohatého, premiéra však proběhne 15. července na terase Kongresového centra v rámci projektu Pražské divadelní léto.

"V dnešní době postrádáme jakoukoliv politickou satiru či nastavení zrcadla politickému dění, a proto chceme hru Richard III. dostat mezi co nejvíce lidí, aby se zamysleli a našli zde paralelu. Počítáme s tím, že budeme hrát po celé republice, možná někomu otevřeme oči," říká představitel hlavní role Milan Enčev.

O hře:

Představení je kritickým pohledem na naši politickou situaci, mělo by reflektovat nebezpečí moci jednotlivce pro společnost. Jednotlivce, který chorobně touží po moci a po ovládání společnosti, avšak navenek chce být vnímán jako světec. Hra Richard III. od Williama Shakespeara je obrazem zla, které si napříč staletími zachovává stále stejnou tvář, pouze se převléká a zjevuje v rouše beránčím.

Osoby a obsazení:

Režie: Míra Nosek

Richard III. - Milan Enčev
Buckingham - Michal Slaný
Clarence - Marek Pospíchal
Rivers/Richmond - Lukáš Pečenka/Petr Pěknic
Hastings - Tomáš Novotný/Míra Nosek
Tyrell - Marek Holý/Filip Cíl
Margareta - Simona Postlerová
Alžběta - Vanda Hybnerová/Lucie Vondráčková
Anna - Bára Jánová/Alžběta Fišerová

Foto a text: Petr D. Mráček

Tip redakce: další zajímavé články o známých osobnostech a celebritách naleznete na stránkách www.CelebrityRevue.cz