Držitelkou ocenění Žena regionu za Jihočeský kraj se stala záchranářka a pečovatelka Ilona Vintrová

19.09.2019

Vítězkou desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Jihočeský kraj stala Ilona Vintrová, záchranářka a pečovatelka o seniory. Slavnostní předání se uskutečnilo ve středu 18. září v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Ocenění jí za přítomnosti zástupců soutěže předal radní Jihočeského kraje Antonín Krák.

"Jsem velice rád, že se projekt Žena regionu letos vyhlašuje na jihu Čech již počtvrté. Myslím si, že tu máme řadu schopných žen, které nad rámec svých běžných starostí o rodinu dokážou vytvářet ještě další hodnoty. A jsem na ně za to pyšný. Zároveň bych chtěl všem ženám, které se do tohoto projektu zapojují, poděkovat, že se své práci věnují naplno, nebojí se vstoupit do veřejného života a přitom ještě nezištně pomáhají druhým," uvedl radní Jihočeského kraje Antonín Krák.

Z desítky finalistek získala od veřejnosti nejvyšší počet hlasů Ilona Vintrová. Ta pracuje jako záchranářka v Zdravotnické záchranné službě Jihočeského kraje. Kromě toho ale působí jako pečovatelka v Domově důchodců v Kúsově, Domově klidného stáří v Pravětíně a má dvacet seniorů v domácí péči. Ve svém volném čase pak hraje s dětmi divadlo a vede zdravotnický kroužek. Ilona zároveň působí v zastupitelstvu obce Stachy, podílí se nejrůznějších soutěžích, vychovala dvě děti a kdykoli je potřeba, neváhá podat pomocnou ruku.

"Vítězství v soutěži pro mě byl doslova šok, na takové ovace nejsem zvyklá. Když mě zvali na pódium, myslela jsem, že omdlím. Dojít si pro ocenění ve společenském oblečení, navíc na podpatcích, není pro mě, jako pro někoho, kdo většinu života chodí v záchranářské uniformě, vůbec jednoduché," svěřila se Ilona Vintrová a prozradila, že spousta aktivit, kterým se v životě věnuje, pro ni není práce, ale zábava. "Když mám náhodou volno, jsem z toho celá nesvá, uklízím stokrát uklizené, alespoň se nabídnu, že pohlídám děti, běhám a venčím pejsky," svěřila se čerstvá vítězka, která je mezi svými známými proslulá svou ochotou komukoli a kdykoli pomoci.

Na slavnostním předávání nechyběla ani loňská vítězka Jihočeského kraje Hana Brožová, která předala letošní vítězce pomyslné žezlo.

Projekt Žena regionu patří všem ženám, které svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji regionu, v němž žijí.

"Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Právě pro ně vyhlašujeme od roku 2009 celonárodní soutěž, jejímž cílem je ocenit úsilí těchto výjimečných žen a zviditelnit jejich práci a výsledky," sdělila výkonná ředitelka projektu Marie Heřmánková. Soutěž se koná pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Jihočeského kraje.