Komu se vlastně hodí hybridní bunda?

10.02.2022

Čím dál více lidí se v 21. století věnuje nejrůznějším sportovním aktivitám, turistice nebo outdoorovým aktivitám. Na všechny tyto činnosti potřebujete v prvé řadě dobré vybavení - tím může být hybridní bunda. Co to vlastně je a komu se určitě bude hodit?

Hybridní bundy jsou určeny na různé aktivity. Obvykle mají přírodní i syntetickou izolaci, hodí se zejména tam, kde potřebujete určitý stupeň ochrany, ale zároveň je nutná volnost pohybu. Tyto bundy jsou tedy vhodné zejména pro zimní sporty (snowboarding, lyžování a další), cyklistiku nebo běh, ale i procházky do přírody.

Jaká je konstrukce hybridní bundy?

Očekávejte vnitřní podšívku, která je prodyšná a zahřeje vás bez přehřívání, a hybridní vnější vrstvu, jež chrání před větrem a odpuzuje vodu. Typicky mají hybridní bundy spoustu kapes na zip, abyste dovnitř mohli dát telefon, svačinu, mapu apod.

Co na nich naopak nenajdete, jsou vycpávky na ramenou. Ocení to zejména dámy, protože vycpávky často vytvářejí dojem široké siluety, což není zrovna ženské ani jemné. O klad jde ale i v případě pánů, jelikož hybridní bunda hezky kopíruje vysportované tělo.

Čím bývají hybridní bundy izolované?

Nejčastěji se v nich vyskytuje prachové peří nebo syntetické materiály. Prachové peří bývá typicky z vodního ptactva, je lehké a příjemně zahřívá. Syntetická izolace může být z polyesteru nebo nylonu, je nealergenní. Oba typy izolace pochopitelně mají své výhody a nevýhody. Někdy u bund najdete i fleecovou vložku pro větší pohodlí a teplo, fleece rychle schne a výtečně odolává vlhkosti.

Stále si nejste jistí, zda by hybridní bunda odpovídala tomu, co přesně sháníte? Přečtěte si zdařilý text Co je hybridní bunda, který problematiku rozebírá dopodrobna, a pak se snadněji rozhodnete. Faktem ale je, že hybridní bundu užije většina lidí, již milují outdoorové aktivity.

komerční sdělení

Fotka od Pexels z Pixabay