Milan Mikolecký obdržel za svoji novinářskou práci medaili hejtmana

21.01.2020

Prvním nositelem Medaile hejtmana Pardubického kraje v roce 2020 se stal Milan Mikolecký. Ten ocenění převzal v pondělí z rukou hejtmana Martina Netolického, a to především za svoji novinářskou činnost, kdy od roku 1976 vydával Českotřebovský zpravodaj, ale také za aktivity v rámci revolučního roku 1989. Milan Mikolecký se tak zařadil po bok Miroslava Brýdla, Ondřeje Moravce, Pavla Stary či Davida Šimka.

"Osoba Milana Mikoleckého je pro mne významná především pro zcela unikátní novinářskou činnost při vydávání městského zpravodaje po dobu 44 let, a to při zaměstnání jako koníček. Neznám v regionu jiný podobný příklad, kdy by celý zpravodaj po tak dlouhou dobu stál jen a pouze na jedné osobě," uvedl hejtman Martin Netolický, který však ocenil také působení Milana Mikoleckého v době sametové revoluce. "Nezpochybnitelná je jeho role v rámci revolučních dní, kdy byl velmi aktivní i v rámci generální stávky a setkáních s občany. V loňském roce jsme si připomněli 30 let od revoluce a na tento rok připadá 30 let od prvních svobodných voleb. Proto beru jeho ocenění i jako velmi symbolické," doplnil hejtman Martin Netolický.

Milan Mikolecký je absolvent SVVŠ a Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, aprobace fyzika - chemie. Pracoval na střední odborné škole pro studující při zaměstnání v České Třebové, poté přešel na nově zřízenou Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Orlicí. Českotřebovský zpravodaj převzal v roce 1976 a od roku 1991 jej vydává jako soukromý vydavatel. Dlouhodobě působí jako zastupitel v České Třebové.