Oficiálními vozy Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku jsou elektromobily a hybridy

05.09.2020

V pátek 4. září 2020 byla zahájena prestižní módní akce v České republice - Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jejím hlavním partnerem je automobilka Mercedes-Benz, která jako značka s výjimečným designem a dlouhou tradicí zastřešuje rodinu prestižních týdnů módy ve více než 40 zemích po celém světě.

Poprvé se trojcípá hvězda spojila s módní akcí před 25 lety během Mercedes-Benz Fashion Weeku v Austrálii, k partnerství české přehlídky se připojila před devíti lety. Aktuální pražská prezentace nejnovějších návrhářských kreací se koná do 11. září a během celého týdne bude k dispozici flotila modelů Mercedes-Benz výhradně s elektrickým pohonem: čisté elektromobily nebo hybridní vozy. Zastoupení automobilky Mercedes-Benz, nejprodávanější prémiové značky na našem trhu, využívá této příležitosti také k prezentaci jedné novinky ve výrobním programu. Letos se stane hlavní automobilovou hvězdou modernizovaný kabriolet Mercedes-Benz Třídy E, slavnostně uvedený v české premiéře.

Mercedes-Benz letos slaví 25 let ve světě módy: v roce 1995 se výrobce luxusních vozů stal poprvé hlavním sponzorem Mercedes-Benz Fashion Weeku, který proměnil Melbourne a Sydney v centrum světových tvůrců. Od té doby se počet těchto akcí rozšířil na více než 80 přehlídek, jejichž mola obdivují návštěvníci ve více než 40 zemích světa. Cílem týdnů módy je představit lokální návrháře a mladé talenty. Dlouholeté spojení nejnovějších oděvních kreací a značky Mercedes-Benz se stalo přirozeným partnerstvím, protože k tradičním hodnotám automobilky také patří nezaměnitelný design, unikátní inovace a moderní pojetí luxusu.

Aktuální pražský ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se koná od 4. do 11. září v různých atraktivních lokalitách Prahy, mimo jiné i v ojedinělých prostorách kláštera sv. Gabriela v Praze 5, kde se návštěvníkům opět představí talentovaní návrháři a značky především z České republiky. Loňské události se zúčastnilo 55 designérů, kteří během 30 přehlídek představili vedle 19 českých a slovenských značek i jednu zahraniční. Akci navštívilo 18 500 příznivců módních trendů.

Letos budou během celého týdne k dispozici jako oficiální vozy modely Mercedes-Benz výhradně s elektrickým pohonem: čisté elektromobily nebo hybridní vozy. Hlavní pozornost bude zaměřena na první vůz značky, který byl od začátku navržen jako elektrický - pokrokové SUV nazvané EQC.

Elektromobil Mercedes-Benz EQC doplní i řada hybridních vozů. Značka s třícípou hvězdou nabízí mimořádně širokou nabídku plug-in hybridních modelů, která v současnosti zahrnuje tři desítky benzinových i naftových verzí, od hatchbacku Třídy A 250 e přes sedany, kombi a kupé Tříd A, CLA, C a E až po MPV a SUV Třídy B, GLA, GLC a GLE. Elektrický pohon nabídne také před pár dny uvedená nová generace vrcholného sedanu Třídy S.

Automobilovou hvězdou pražské akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week se stane také modernizovaný model Mercedes-Benz Třídy E v provedení kabriolet, který tímto způsobem oslaví vstup na český trh. Nový vůz vyniká modernizovaným designem přídě a LED světlometů, elegantními liniemi zdůrazňujícími sportovní a luxusní charakter a také paletou módních barevných odstínů včetně nové stříbrné mojave a červené patagonia.

Stuttgartská automobilka patří na špičku v oblasti ekologicky udržitelné dopravy. V rámci projektu Ambition 2039 plánuje do dvaceti let nabízet modelovou paletu se zcela neutrální uhlíkovou stopou, již v roce 2022 bude uhlíkově neutrální kompletní výrobní zázemí firmy v Evropě a následovat budou i další závody po světě. V České republice se Mercedes-Benz se stal se první automobilkou, která zde registrovala sériově vyráběné elektromobily (smart fortwo v prosinci 2010).