Pořiď obraz, zasadíš strom. 3 umělci se spojili pro přírodu

10.12.2023

Nadace Partnerství spustila kampaň Umělci pro stromy. V ní zájemci mohou koupí reprodukce obrazu od trojice českých autorů podpořit výsadbu stromů v krajině. Získané peníze totiž poputují do veřejné sbírky Sázíme budoucnost, za kterou stojí právě Nadace Partnerství. Prostřednictvím iniciativy Sázíme budoucnost financuje vysazování stromů mimo les.

Nadace oslovila pro namalování obrazů trojici českých umělců. Zájemci mohou získat reprodukci vybraného díla, jde o koláž od známého českého ilustrátora, přírodovědce a dobrodruha Jana Dungela, dílo z pera svébytného moravského výtvarníka, spisovatele a režiséra Rostislava Pospíšila nebo barvitý počin jedné z nejvýraznějších českých malířek mladé generace Lu Jindrák Skřivánkové.

"Díky Vašim darům vysadí obce, školy, ale i skauti, dobrovolní hasiči nebo nadšení rodiče nové stromy. Aleje, sady nebo remízky pomohou ke zdravější krajině. Stromy na náměstích a návsích zase zmírní horko a přinesou stín tam, kde žijeme," komentuje Anna Poledňáková, vedoucí iniciativy Sázíme budoucnost.

Kupující konkrétně získají v e-mailu do několika minut tisková data a svolení k reprodukci díla, originální dárkový certifikát Sázíme budoucnost a také potvrzení o daru, díky kterému lze snížit základ daně. Cena je 1000 korun. Za příplatek 600 korun si lze pak pořídit už vytištěný a zarámovaný obraz.

Nadace Partnerství spustila iniciativu Sázíme budoucnost před čtyřmi lety, jen za loňský rok dobrovolníci vysadili 1,7 milionu stromů. Do výsadeb se za celou dobu zapojilo přes 86 tisíc lidí.

Zdroj: TZ Nadace partnerství