Sony Pictures Entertainment osvěcuje století odkazu: 100 let od založení Columbia Pictures

22.01.2024

Významné studio, které tvoří historii od roku 1924, slaví sto let filmového dědictví.

Sony Pictures Entertainment hrdě oznamuje stoleté výročí založení filmového studia Columbia Pictures, které přineslo divákům nespočet klasik, inovativních a průkopnických děl. K oslavě této významné příležitosti bylo vytvořeno speciální logo inspirované historickou ikonou "Ženy s pochodní", které nyní zdobí produkční značku studia.

Rozšířená záře pochodně v novém logu symbolizuje sto let bohaté historie Columbia Pictures. Od svých skromných počátků v roce 1924, kdy ji založili bratři Harry a Jack Cohnovi společně s Joe Brandtem, se studio vypracovalo na jedno z předních filmových studií, jehož díla reflektují nejen společenské problémy svých dob, ale také získala nejprestižnější filmová ocenění.

Tom Rothman, šéf Sony Pictures Motion Picture Group, zdůraznil význam historie pro studio: "Je jedna věc, která odlišuje významné studio od ostatních, a tou je historie. V Columbia Pictures je tato historie zobrazená v nespočtu kulturních symbolů, které tvořily tisíce lidí nyní již více než 100 let. Všichni z nás v Columbii jsme velmi pyšní na tento odkaz a je nám ctí jej oslavit."

Na počest výročí chystá nakladatelství Assouline vydání pamětní knihy, která představí 100 ikonických momentů z historie Columbia Pictures. Studio rovněž plánuje uspořádat festivalová promítání, koncerty s filmovou hudbou a kurátorské výběry filmů, které budou sloužit k oslavě širokého spektra dosavadní tvorby studia.

Vzniklo však mnoho filmových unikátů, které přispěly k renomé studia, jako jsou "Stalo se jedné noci", "Pan Smith přichází", "Hádej, kdo přijde na večeři", "Muži v černém", "Tenkrát v Hollywoodu", "Spider-Man" a mnohé další. Další podrobnosti o plánovaných akcích v rámci stého výročí budou odhaleny během průběhu roku 2024.

Columbia Pictures – Sto let filmového dědictví, od klasik po moderní fenomény.

Autor: Lukáš Krajčo
Foto: Sony Pictures Entertainment