Sportovcem roku Středočeského kraje je cyklista Tomáš Paprstka

Středočeský kraj, ve spolupráci se Středočeskou krajskou organizací ČUS, vyhlásil dne 2. ledna 2019 anketu o nejúspěšnějšího sportovce Středočeského kraje za rok 2018. Cílem projektu bylo ocenění nejlepších současných i bývalých sportovců Středočeského kraje jak v dospělých, tak v mládežnických kategoriích. Dále pak trenérů a funkcionářů za jejich celoživotní přínos pro sport.

Do ankety bylo nominováno celkem 145 sportovců a družstev v osmi kategoriích:

  • Nejlepší sportovec (10 vyhlášených v pořadí - nad 18 let)
  • Největší sportovní talent (10 vyhlášených v pořadí - narození po 1. 1. 2000)
  • Nejlepší sportovní kolektiv dospělých (3 vyhlášení v pořadí - nad 18 let, kolektiv = dva a více sportovců)
  • Nejlepší sportovní kolektiv mládeže (3 vyhlášení v pořadí - narozeni po 1. 1. 2000, kolektiv = dva a více sportovců)
  • Nejlepší trenér (3 vyhlášení v pořadí)
  • Nejlepší krajánek a cizinec (3 vyhlášení v pořadí)
  • Síň slávy (1 oceněný)
  • Handicapovaný sportovec (3 vyhlášení v pořadí)

Hodnocení došlých nominací provedla odborná komise složená z tělovýchovných funkcionářů a pracovníků, představitelů Středočeského kraje, zástupců tisku a sponzorů.

Slavnostní galavečer, při kterém proběhlo vyhlášení výsledků ankety Sportovec Středočeského kraje 2018 spolu s oceněním nejlepších sportovců, se uskutečnil ve čtvrtek 4. dubna v sále Kulturního informačního centra Benešov za účasti vrcholných představitelů Středočeského kraje, Krajské organizace České unie sportu, města Benešov a významných osobností a legend českého sportu.

Všichni nominovaní sportovci obdrželi pamětní plaketu a věcnou cenu. Vyhodnocení nejlepší sportovci obdrželi diplom - pamětní list a hodnotnou odměnu.

Věcné dary a ceny oceněným sportovcům předali například radní Středočeského kraje pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011), JUDr. Jiří Holub, ředitel KÚ SK, Mgr. Blanka Žánová, předsedkyně Výboru pro tělovýchovu a sport SK, Mgr. Karel Filip, předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Ing. Jaroslav Hlavnička, starosta města Benešov, Pavel Suk, předseda Krajské organizace ČUS, Jaroslav Šilhavý, trenér fotbalové reprezentace ČR, legenda českého fotbalu Antonín Panenka a řada dalších význačných osobností.

K příjemné atmosféře večera přispěli i hosté z řad sportovců a umělců svým sportovním a hudebním vystoupením.

V závěru večera proběhlo slosování o ceny věnované sponzory akce. Jednalo se o zájezd na sportovní akci dle vlastního výběru a zapůjčení osobního automobilu.

VÝSLEDKY ANKETY V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH:

Sportovec Středočeského kraje 2018 - JEDNOTLIVCI

1. Tomáš Paprstka Expres CZ-Scott Team Kolín cyklistika

2. Jan Tesař ATLETIKA STARÁ BOLESLAV, z.s. Atletika

3. Eliška Staňková A.C. TEPO Kladno Atletika

4. Petr Pilát Motocross FMX Čerčany Freestyle Motocross

5. Jiří Curney Florbal Mladá Boleslav Florbal

6. Michal Vavrinec Škola Taekwon-do ITF Silla Kolín Bojové sporty

7. Veronika Šeráková Aerobik studio Dvojka Sedlčany Sportovní aerobik

8. Martin Kříž ČEZ Basketball Nymburk Basketbal

9. Tomáš Ludvík TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. Plavání

10. Tomáš Zejval oddíl Gebek -Taekwon-Do Mladá Boleslav Taekwon-Do I.T.F.

Sportovec Středočeského kraje 2018 - jednotlivci mládež TALENT

1. Natálie Tužilová Tj Autoškoda Mladá Boleslav Plavání

2. Adam Kopecký TJ AutoŠkoda Mladá Boleslav Judo

3. Aneta Novotná ADASTRA Sokol Veltěž cyklistika - horská kola

4. Kristýna Korelová ATLETIKA STARÁ BOLESLAV, z.s. Atletika

5. Tomáš Hradil TJ Lokomotiva Nymburk rychlostní kanoistika

6. Ladislav Töpfer AC Mladá Boleslav z.s. Atletika

7. Barbora Míková Tj Spartak Hořovice moderní pětiboj

8. Luboš Hanus Aerobik studio Dvojka Sedlčany sportovní aerobik

9. Cristian Savin BK 1973 DELTACAR Benátky n/J. Badminton

10. Šimon Bárta LK Votice z.s. Lukostřelba

Sportovec Středočeského kraje 2018 - SÍŇ SLÁVY

Milan Nový

Sportovec Středočeského kraje 2018 - HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC

1. Vojtěch Koudelka AC Mladá Boleslav z.s. atletika

2. Eva Lesová SRTG Kolín z.s. OCR závody - Spartan Race

3. Jan Tománek Jan Tománek multi sport

Sportovec Středočeského kraje 2018 - KOLEKTIV DOSPĚLÝCH

1. Florbal Mladá Boleslav

2. Basketbal ČEZ Basketball Nymburk

3. Badminton BK 1973 DELTACAR Benátky n/J.

Sportovec Středočeského kraje 2018 - KOLEKTIV MLÁDEŽ

1. cyklistika CZ - Scott Team Kolín - junioři

2. Florbal Mladá Boleslav - dorost

3. Basketbal Basketbalová akademie Nymburk - junioři

Sportovec Středočeského kraje 2018 - TRENÉR

1. Jan Pazdera Florbal Mladá Boleslav Florbal

2. Petr Martinec BK 1973 DELTACAR Benátky n/J Badminton

3. Hana Větrovcová A.C. TEPO Kladno Atletika

Sportovec Středočeského kraje 2018 - KRAJÁNEK

1. Martin Fuksa TJ Lokomotiva Nymburk rychlostní kanoistika

2. Jan Cincibuch DUKLA PRAHA veslování

3. Eugene Lawrence ČEZ Basketball Nymburk basketbal

Středočeský kraj