Startuje soutěž pro města a obce Slepá místa 2021

22.01.2021

Projekt Slepá místa spouští druhý ročník soutěže, v níž můžou obce vyhrát kamerový dohled nad vybranou problémovou lokalitou.

Novinkou je kategorie pro města nad 10 tisíc obyvatel, zaměřená na chytrá řešení v duchu konceptu smart city. Obce můžou do soutěže hlásit pouze pověření zastupitelé, a to do 31. března.

Cílem soutěže je nejenom pomoct obcím vyřešit určitý problém, ale také dát jim možnost vyzkoušet v reálné instalaci nejnovější bezpečnostní technologie. Moderní kamerové systémy totiž umějí mnohem víc než jen dohled - zvládnou upozornit na dopravní nehody či zácpy, monitorovat rizikový vodní tok nebo čistotu ovzduší a mnoho dalšího. Soutěž se navíc nově dělí na dvě kategorie. V první kategorii soutěží obce s méně než 10 tisíci obyvateli, v druhé kategorii města nad 10 tisíc obyvatel.

Soutěž Slepá místa pořádá společnost Axis Communications. V prvním kole, které se konalo během loňského podzimu, zvítězilo v konkurenci 49 přihlášených projektů město Sokolov. Druhé kolo projektu Slepá místa startuje dnes. Problémové lokality mohou přihlásit starostové nebo jimi pověření zástupci obce do 31. března 2021 na webové stránce soutěže www.slepamista.cz