Vitamin D3 potřebujete nejen kvůli imunitě

10.08.2021

Vitamin D se v posledním roce dostal do širokého povědomí hlavně díky pandemii Covid-19. Právě "déčko" nám lékaři doporučovali jako prevenci, tento vitamin totiž posiluje imunitní systém. Ve skutečnosti má ale v našem organismu daleko více funkcí. Napomáhá udržovat zdravé zuby, kosti a svaly, podporuje psychickou kondici, hraje nezastupitelnou roli v dělení buněk.

Zřejmě tušíte, že vitamin D lze získávat ze slunce. Tělo si ho však umí vyrábět pouze tehdy, dopadají-li sluneční paprsky na vaši holou kůži nenamazanou opalovacím krémem. V našich zeměpisných šířkách slunečního záření rozhodně nemáme dostatek, aby pokrylo naši potřebu, obzvlášť v zimě jde o problém.

Vitamin D2 versus D3

V kůži se po vystavení slunečnímu záření tvoří konkrétně vitamin D3. Kromě něj existuje ještě vitamin D2, ten je ale méně účinný. D2 získáte z hub, D3 pak z rybího tuku, jater, žloutku či másla. Pro dostatečný příjem vitaminu D3 byste ovšem měli jíst tučné ryby dvakrát týdně, vybírat si mléka obohacená o vitamin D, jít máslo i vajíčka a nejméně půl hodiny denně strávit na slunci. Většina lidí tohle nedělá, a právě proto přichází na řadu doplňky stravy.

Není doplněk stravy jako doplněk stravy

Jestliže se rozhodnete doplnit vit D3, máte celou řadu možností. Jednou z nich je třeba pořídit si tolik nenáviděný rybí olej, jde koupit i v kapslích. Zaměřit se ale můžete i přímo na vitamin D3 v tabletách či v oleji. Obecně jsou lepší kapky, tedy D3 kombinovaný s olejem, v této podobě ho tělo dobře absorbuje.

Vynikající je také kombinace D3 s jinými vitaminy

Kromě jiného je možné D3 sehnat v kombinaci s dalšími vitaminy. Dobrou volbou je duo D3 + K2. D3 v těle vyvolává produkci proteinů a K2 tyto proteiny aktivuje.

D3 + K2 pořídíte v e-shopu Woldoshop.cz, který prodává kvalitní doplňky stravy testované ve farmaceutických podmínkách v Německu. Ve stejném e-shopu pořídíte i kapky vitamin D3.

komerční sdělení

Image by Shutterbug75 from Pixabay