Vítězky Miss České republiky 2023 předaly techniku žákům základní školy. Ta jim pomůže při výuce cizích jazyků

28.06.2024

Mít dobré srdce a pomáhat druhým jsou jedny z vlastností, které vítězky Miss České republiky rozhodně mají a využívají pro dobrou věc. Tentokrát vykouzlily úsměv na tváři žákům ZŠ a MŠ Weberova.

Tereza Langrová (Miss Naděje ČR 2023) a Bára Sulanová (vítězka Miss ČR 2023 Bára Sulanová) předaly počítačovou techniku žákům z pražské Základní a mateřské školy Weberova.

Účelem této návštěvy bylo předání deseti notebooků a deseti tabletů žákům základní školy, které budou využívat v rámci výuky, zejména při výuce cizích jazyků. 

"V dnešní době je celá řada počítačových programů, které umožní dítěti se vzdělávat i bez pomoci pedagogického pracovníka, především je populární škola hrou pomocí jazykových a matematických aplikacích on-line, proto je velmi důležité, aby nebyli žáci vyčleněni z kolektivu třídy kvůli chybějící technice," říká Robert Novotný, zakladatel projektu Počítače dětem.

Předání by se nemohlo uskutečnit bez paní učitelky Stephanie Fikarové, která oslovila projekt Počítače dětem s žádostí o darování techniky. Slavnostního předávání se kromě ní zúčastnili i žáci a také pan ředitel Karel Čermák. Miss ČR 2023, Bára Sulanová, nám sdělila své pocity: 

"Návštěva školy a předání techniky dětem pro mne byla emotivní. Sama jako studentka a čerstvá absolventka střední školy si moc dobře uvědomuji, jak moc je pro mě počítač důležitý i v rámci informálního vzdělávání."

Doplnila ji Tereza Langrová, která získala v roce 2023 titul Miss Naděje:

"Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí předávání počítačů, které povedou k zlepšení studijních výsledků a rozšíření obzorů i v dalších mimoškolních aktivitách."

Zakladatel mediální skupiny JSME ÚSPĚŠNÍ Jan Vavřička dodává:

Jsme hrdým mediálním partnerem projektu Počítače dětem. V rámci 1. semifinále Miss České republiky mne velmi příjemně překvapilo, jak se soutěžící dívky aktivně zapojily do propagace projektu prostřednictvím sociálních sítí a dobrovolných aktivit ve svém volném čase.

Pomoci můžete i vy

V případě zapojení se do projektu Počítače dětem, ať už jako dárce, dobrovolník či potřebná rodina/organizace, kontaktujte tým Počítače dětem na www.pocitacedetem.cz

Aktuálně se do projektu Počítače dětem zapojují nejen vítězky ročníku 2023, ale také soutěžící ročníku letošního. Jejich cestu můžete sledovat na www.miss-ceske-republiky.cz.

Na webových stránkách www.pocitacedetem.cz se můžete dozvědět bližší informace o získávání, renovování a darování počítačové techniky. V případě, že to GDPR dovolí, můžete sledovat i příběhy těch, kteří se do projektu zapojili – ať už v roli dárců, dobrovolníků či potřebných.

Zdroj: Miss České republiky, Počítače dětem

Zdroj fotografií: Miss České republiky, Počítače dětem