Vyšehrad: Fylm má ústřední píseň od Vojtaana

06.04.2022

Dva týdny před premiérou snímku Vyšehrad: Fylm přichází jeho tvůrci s klipem k ústřednímu songu Nikdo.

Za písní, která má ve filmu svůj zásadní význam, stojí muzikant, jenž se podílel před několika lety i na internetovém seriálu. "S tvůrci jsme se hned na začátku shodli, že hudba k filmu by měla být hlavně současná, energická, místy i šílená, stejně jako je hlavní hrdina Lavi," vysvětlil autor hudby i textu Vojtaano.

Diváci v kinech se tak můžou těšit hlavně na moderní klubovou muziku, hip-hop nebo house. Několik starších osvědčených hitovek jako třeba Lavina, Haluze nebo Máš Koks?! doplní nové songy v různých žánrech i jazycích.

"Například Downtown je nadupaná anglicky zpívaná pecka, a kromě českých textů pak zazní ve filmu třeba i thajština," svěřil se Vojtaano.

Song Nikdo hraje ve filmu podstatnou roli.

"Jedná se o takový osudový, rozchodový, epický cajdák. Text písně je přímo inspirován vztahy hlavních hrdinů filmu. A přesto, že se jedná tak trochu o prvoplánový doják, snažil jsem se do textu dostat taky nadhled a nadsázku. Za jednoduchým textem se skrývá i jednoduchá životní pravda. Nikdo vás nezná, nerozumí...," doplnil Vojtěch Záveský, který si ke spolupráci na písni pozval zpěvačku Pavlu Zeman. "Chtěl jsem, aby ta píseň byla opravdovým příběhem dvou lidí. Společně jsme tak nazpívali můj zatím jediný opravdový duet, který bude, jak doufám, hudební ozdobou filmu," dodal zpěvák.

Komedie Vyšehrad: Fylm navazuje na velmi oblíbený, ale dost nekorektní internetový seriál,
a proto diváci určitě nebudou čekat klasickou filmovou hudbu.

"Dovolili jsme si místy hudební doprovod i záměrně shodit, zparodovat. Dojemné momenty jsme podpořili přehnaně jemnou orchestrální hudbou, nebo třeba linkou zahranou jen na ukulele. Záporní hrdinové mají svůj temný hudební motiv, Laviho noční eskapády zas doprovází klubová muzika," ozřejmil hudebník, kterému s finální podobou hudby pomáhala tradiční sestava - Ondřej Žatkuliak, Daniel Vrba, Petr a Pavla Zemanovi.

Vyšehrad: Fylm, který vznikl v produkci Gangbang production a představuje v hlavní roli Jakuba Štáfka jako problematického fotbalistu Laviho, vstupuje do českých kin už 14. dubna 2022, kam jej uvádí distribuční společnost Bioscop. V tuto chvíli snímek nasadilo už více než 200 kin a předpremiérové projekce byly vyprodány téměř okamžitě.

Synopse

Od chvíle, kdy jsme Julia Lavického (Jakub Štáfek) viděli naposledy (ano, bylo to tehdy, když "prodal" zápas, ale zapomněl na to, a dal krásný gól), uběhl více než rok. Lavi je, jak by řekl jeho agent Jarda (Jakub Prachař), pořád stejný dement, ale začalo se mu konečně dařit. A to jak ve fotbalovém, tak v osobním životě. S Vyšehradem postoupil do druhé ligy, kde vede tabulku střelců, opět po něm pokukují zámožnější kluby, dokonce požádal o ruku svou přítelkyni Lucii (Šárka Vaculíková), sestru Jardy... Na svatbě, která stála majlant, ale zjistí, že má už osmiletého syna, což novomanželku rozhodně nepotěší. Nedostatek financí se rozhodne řešit půjčkou od ne zrovna čestné party, zároveň se snaží nepřijít o manželku hned ve svatební den, postarat se o dítě, což je mu na hony vzdálené, dostat se z Vyšehradu někam výš, nebo se poprat s praktikami jistého fotbalového Taťky... Prostě už zase se řítí jak lavina - z jednoho průšvihu do druhého!

Obsazení:

Lavi: Jakub Štáfek, Jarda: Jakub Prachař, Král: Ondřej Pavelka, Žloutek: Jiří Ployhar, Lucie: Šárka Vaculíková, Laviho máma: Věra Hlaváčková, Laviho syn: Jakub Jenčík, Alena: Veronika Khek Kubařová, Miloš: David Prachař, Ilona: Ivana Chýlková, Igor: Jaroslav Plesl, Oto: David Novotný

Štáb:
Režie: Martin Kopp, Jakub Štáfek
Scénář: Tomáš Vávra
Kamera: Jan J. Filip
Architekt: Pavel Kout
Kostýmy: Kateřina Konečná
Masky: Ivo Strangmüller
Střih: Tomáš Klímek
Hudba: Vojtěch Záveský (Vojtaano)
Zvuk: Jan Paul
Producenti: Ctibor Pouba, Jakub Štáfek

Žánr: Komedie
Stopáž: 105 minut
Premiéra: 14. dubna 2022

Sociální sítě:

www.facebook.com/Julius.Lavi.Lavicky
www.facebook.com/vysehradfilm
www.instagram.com/julius.lavi.lavicky
TikTok: @vysehrad_fylm

Foto: Gangbang Production/Zuzana Panská