3 tipy pro výběr trekingové obuvi

30.12.2020

Máte doma kvalitní trekingovou obuv? Pokud ne, rozhodně stojí za to popřemýšlet o pořízení nových. Vybrat ty správné rozhodně není nic jednoduchého. Orientovat byste se měli podle několika velmi důležitých aspektů. My se zaměříme na tři základní tipy, jež by vám měly s touto nelehkou volbou pomoct. Zaměříme se jak na podrážku, tak i na materiál a některé další důležité vlastnosti těchto specifických bot.

Materiál svršku v hlavní roli

V první řadě je vhodné soustředit se na výběr materiálu, z něhož je trekingová obuv ušita. Jakousi velkou doménou minulosti se stala kůže. Volila se hlavně díky své odolnosti a elegantnímu vzhledu bot. Kůže je schopná také odolat vodě. Jen se o ni musí člověk neustále starat. Po ukončení výletu by boty měly dokonale proschnout. Jinak se také vyplatí zvolit kůži s membránou, která umí zamezit průniku vody, a to dokonale. Na trhu jsou k dispozici i mnohé boty ze syntetických materiálů. Vyznačují se lehkostí, zajímavým vzhledem a také nezbytností pravidelné impregnace. Textilie by se měla kombinovat s membránou.

Optimální velikost boty

V trekingových botách se musíte jednoznačně cítit maximálně příjemně. Zkoušet by se takovéto boty měly odpoledne, jelikož noha během dne má tendenci otékat. Trekové boty nesmí být těsné. Vyzkoušet se vyplatí i polohu boty, když půjdete dolů z kopce. Prsty se nesmí dotýkat samotné konstrukce boty. Zapomínat byste také neměli na dostatečnou podporu klenby nohy.

Nezapomeňte na kvalitní ponožky

Ač se to možná nezdá, výběr ponožek spolu s volbou správné trekové obuvi přímo souvisí. Ideální jsou ponožky vyrobené ze syntetických materiálů, jež jsou kombinovány s vlnou. Noha se v takovýchto ponožkách nezapaří. Jestliže byste si zakoupili čistě bavlněné ponožky, pot by nebyl odvádět a docházelo by ke vzniku nepříjemných puchýřů. Ty dokážou zkazit veškerý požitek z krásné procházky nebo túry.

Zdroj obrázku:

Mostovyi Sergii Igorevich / Shutterstock.com