3Bobule: Jak se režíruje vinařská sága?

21.06.2020

Režisér Martin Kopp nespolupracuje s producentem 3Bobulí Tomášem Vicanem poprvé. S Vicanem už realizoval oblíbený seriál Vinaři, ve kterém se objevil třeba i Miroslav Táborský, známý jako Kozderka z filmové trilogie Bobule.

Naposledy tvůrčí duo Vican - Kopp realizovalo cyklokomedii Bajkeři. Teď se ale Martin Kopp pustil do třetího dílu známé komediální vinařské ságy. Sám přitom přiznává, že se inspiroval především u prvního dílu, kde ho kromě humoru zaujala i nezaměnitelná poetika. Té se s kameramanem Janem Filipem snažil v třetím pokračování přiblížit. Jak se mu to podařilo se můžete přesvědčit 25. června v kinech.

Podívejte se na video z placu zde https://www.youtube.com/watch?v=4cMkpdUqKWc

Stejně jako v předešlých dvou filmech se děj snímku 3Bobule točí kolem Terezy Ramba, Kryštofa Hádka, Lukáše Langmajera a Miroslava Táborského. Ve třetím pokračování jsou už hrdinové o více než deset let starší a řeší i "dospělé" problémy jako chod vinařství, rodinu a vlastní vztah. V dětských rolích uvidí diváci Šimona Klacla, Annu Krejčířovou a Prokopa Zacha. V menších rolích se objeví mnoho špičkových herců v čele s Karlem Rodenem. Ve filmu zazní v několika obrazech hlas Václava Postráneckého, jemuž je snímek věnován.

Film 3Bobule je propojen s písní Hometown od kapely Mirai. A stejně jako v prvních dvou filmech i v tomto snímku zazní nový song kapely Kryštof, která nahrála pro předchozí Bobule a 2Bobule úspěšné písně Atentát a cyRano. Tentokrát napsal Richard Krajčo duet s názvem Hvězdáři a k jeho nazpívání přizval slovenskou zpěvačku Simu Martausovou. Svou píseň má ve filmu i populární zpěvák Marek Ztracený.