5 kroků k úspěchu aneb Jak dát vale ustavičným nezdarům

31.08.2020

Je snadné podlehnout dojmu, že zatímco vy se v podnikání plácáte od ničeho k ničemu, lidem ve vašem bezprostředním okolí se daří jako nikdy. Pravděpodobně jste již dokonce měli tu čest poznat businessmany, kteří promění na zlato vše, na co sáhnou. 

Jak jen to úspěšní lidé dělají, co je skutečnou příčinou jejich úspěchu a vašeho neúspěchu? Zřejmě mají úplně jiný mindset, jsou trpěliví a striktně dodržují několik základních pravidel. Budete-li následovat jejich příkladu, brzy zaznamenáte velkou změnu. Držte se následujících doporučení a vykročte pravou nohou do světa úspěšných.

1. Obklopujte se inspirativními lidmi

Zamyslete se nad tím, s kým trávíte nejvíce času. Ne nadarmo se říká "kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti". Přísloví se zakládá na pravdě a lze ho chápat tak, že pokud nedodržíte zásady úspěšných lidí, jen těžko k nim budete někdy patřit. Člověk je obvykle obrazem pěti nejbližších lidí a většinou má plus mínus stejný příjem. Dejte si proto dobrý pozor na to, zda se pohybujete v dostatečně inspirativním prostředí - a pokud ne, změňte to.

2. Jděte vstříc svým zákazníkům

Náklady vynaložené na udržení stávajícího zákazníka jsou až 25× nižší než množství finančních prostředků potřebných na získání nového. Dost možná se vaše neúspěchy zakládají právě na nedostatečně prozákaznickém přístupu - je na čase to změnit a seznámit se se zákaznicky orientovaným managementem. Ujasněte si, co je CRM a pořiďte si takový software, který vám pomůže rozklíčováním a následným uspokojením potřeb klientů. 

3. Naučte se řídit projekty jako profík

Žádný učený z nebe nespadl a je naprosto přirozené, že vám osvojení dovedností projektového manažera chvíli potrvá. Ale jakmile se naučíte efektivně řídit, plánovat a ukončit projekty, míra vašich neúspěchů výrazně klesne. Samozřejmě se neobejdete bez přehledného softwaru pro řízení projektů. Dobrou volbou je například český systém CRM eWay-CRM, jehož nedílnou součástí je také modul pro projektový management.

4. Nemyslete pouze na peníze, ale nezapomínejte, proč je potřebujete

Úspěšní lidé obvykle nechtějí vydělávat horentní částky. Respektive to není jejich priorita. Po čem opravdu touží, je realizace velkých snů, což bez adekvátního rozpočtu není možné. Nezapomínejte, že skutečné štěstí spočívá ve spokojenosti a snažte se dělat to, co vás naplňuje.

5. Nepřestávejte se učit

Učení je nikdy nekončící proces. Nejúspěšnější podnikatelé to moc dobře vědí a vítají každou příležitost, kdy si mohou přečíst inspirativní knihu nebo se setkat s někým, kdo jim může poradit. Dělejte to stejně - neusínejte na vavřínech, ale naopak se neustále vzdělávejte a hledejte nové zdroje vědomostí. Vybudujte si na učení závislost!

Komerční sdělení