Akademie sociálního podnikání odstartovala v Pardubickém kraji

13.03.2020

První vzdělávací setkání zahájilo letošní ročník Akademie sociálního podnikání. Koná se opět pod taktovkou Pardubického kraje a agentury Czech Invest v prostorách Pardubického podnikatelského inkubátoru P-Pink. Akademii se rozhodlo absolvovat široké spektrum zástupců sociálních podniků z Pardubického kraje, ale i zájemců o sociální podnikání zvažujících založení nového sociálního podniku.

"Vedle krajského dotačního programu je vzdělávací akademie další aktivitou pro podporu sociálního podnikání v našem kraji. Rozmanitost účastníků nám ukazuje, že se tato aktivita potkala s pozitivním ohlasem a pevně věřím, že se nám společně podaří vybudovat silné zázemí sociálního podnikání napříč Pardubickým krajem," uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

V průběhu deseti setkání, tj. od března do prosince, projdou zájemci komplexním vzdělávacím servisem, který jim poskytne užitečné informace pro vznik i rozvoj sociálních podniků. Vzdělávací systém akademie je zaměřený nejen na předání informací a tvrdých dat, ale také na rozvoj měkkých dovedností potřebných k úspěšnému vedení sociální podniků. Účastníky čekají informace prostřednictvím zážitků, individuální práce, práce ve skupinách atp.

Účastníci pak od akademie očekávají nové nápady, podporu, motivaci do hledání dalších cest a informace k oblastem právním, ekonomickým i marketinkovým.

"Jsme rádi, že se nám podařilo naplnit akademii sociálními podniky z Pardubického kraje a těšíme se na cestu společného růstu, která nás čeká," řekl Tomáš Vlasák, vedoucí pardubické pobočky Czech Investu.

"Úvodního setkání Akademie sociálního podnikání se zúčastnilo hojné množství zástupců sociálních podniků, kterým evidentně není lhostejno, jakým směrem se bude jejich podnikání ubírat. Máme velkou radost, že z organizačního hlediska proběhlo vše na jedničku a budeme se těšit na další lekce," dodal Robin Langer, manažer inkubace v P-PINKu.