Architekti ForZet: "Je pro nás důležité, aby jméno naší značky se nadále spojovalo s dobrou pověstí"

26.02.2021

Každý architekt má vlastní rukopis. Úspěšné projekty jsou vizitkou a zároveň nejlepší reklamou pro architekta. V tomto sektoru je to častokrát právě jméno architekta, který vytváří úspěšnou značku a reprezentuje kvalitu. Nechte se inspirovat k ochraně jedinečnosti vaší firmy příběhem architektonického studia ForZet, který se rozhodl pro ochranu své značky prostřednictvím týmu Trama.

Manželé Závodní se poznali během studia na vysoké škole. Po začátcích v různých ateliérech (ŠPTÚ, Free A.R.T), se v roce 2004 rozhodli založit vlastní značku ForZet. Proč právě ForZet a co znamená tento název?

ForZet je "počeštěnou" FOUR ZED, tedy čtyři a písmenko Z. Jsme rodinná firma a její samotný název symbolizuje právě naši rodinu. "Four" protože jsme také spolu se dvěma dětmi čtyři, a "Zed" je prostě iniciála příjmení. Název je však neutrální, takže se firma v budoucnu může ubírat jiným směrem. V současnosti jsme architektonické studio, jednoho dne se děti mohou rozhodnout pro jinou činnost. Rodinnou značku si mohou nést s sebou.   

Ve srovnání s Vaší konkurencí, v čem vidíte jedinečnost právě vaší firmy?

Každý architekt má vlastní přístup ke práci, který je jedinečný a přítomen ve výsledcích jeho tvorby. V ateliéru ForZet tvoříme tvarově čistou a funkční architekturu s výtvarnou estetikou i technickým vtipem. Návrhem se věnujeme precizní, každý detail je pro nás důležitý. V kvalitní tvorbě se snažíme být konzistentní, nepodléhat trendům, ale tvořit nadčasový design. Věříme, že tyto hodnoty jsou přítomny v našich realizacích - budovách, interiérech i nábytkových solitérech. Spokojenost klientů je důkazem, že práci děláme dobře. Nový klienti a výzvy nás posouvají dál.

Značka ForZet vznikla jako rodinná firma a tou i zůstává. Jsme rádi, že naše dcera se přidala do architektonického ateliéru a přináší do naší práce něco nového a inovativního. Rovněž je zde místo i pro našeho syna, který může jednoho dne značku potáhnout do IT světa. ForZet mohou posouvat dále.

Kdy jste začali přemýšlet nad potřebou ochrany vaší značky?

Když jsme firmu ForZet zakládali, nad hodnotou "značky" jsme se moc nezamýšleli. Vymysleli jsme si název a originální logo, dále jsme se však chtěli věnovat zejména své architektonické činnosti. Byly to výsledky naší práce, které nás reprezentovali. Díky úspěšným projektem a referencím od spokojených klientů nabíral náš byznys na obrátkách.

S jménem ForZet jsme se začali věnovat i jiným činnostem. V letech 2006 - 2009 jsme v Bratislavě provozovali Galerii ForZet, výstavní prostor pro osobnosti 20. století české umělecké tvorby.

Jméno ForZet se tak stále více spojovalo s naší činností. Symbolizuje náš styl, odhodlání a profesionalitu. V dnešním světě, kde je prezentace online stále důležitější, nestačí mít jen kvalitní výsledky práce. Značka je to, co v lidech rezonuje. Logo a jméno je první věc, kterou vidí na webstránce a sociálních médiích. Portfolio se zobrazuje jako druhé.

Je pro nás důležité, aby jméno naší značky se nadále spojovalo s dobrou pověstí, registrace ochranné známky nám umožňuje dosáhnout tohoto cíle.

Čím si právě Trama získala Vaši důvěru?

Popravdě, nemáme ani čas ani energii věnovat se sáhodlouhé vyřizování, které doprovází registraci ochranné známky. V naší práci je spolupráce s odborníky z jednotlivých profesí velmi důležitá. Ať se jedná o projektantů, realizátory nebo dodavatelů, chceme pracovat se spolehlivými lidmi, který se ve svém oboru dokonale vyznají. Stejně to vidíme i u ochrany značky. Bez právních znalostí, jsme se obrátili na odborníky v této oblasti - trámy.

Každý den si musíme vybírat z množství produktů nebo prodejců, proto jsou pro nás doporučení velmi důležité. Dáme na rady našich kolegů z branže a známých, hlavně v oblastech kde se sami nevyznáme. Jsou pro nás znakem, že se na ně můžeme spolehnout i my. 

Trama nám byla doporučena a tento tým nezklamal naši důvěru. Moderní, přehledný a srozumitelný design jejich stránky nám byl samozřejmě sympatický. Proces registrace byl jasně vysvětlen, což nás utvrdilo v rozhodnutí jít do registrace ochranné známky právě s trámy.

Takto zpětně, jak hodnotíte spolupráci s Trama?

Registrace ochranné známky prostřednictvím týmu Trama byla velmi jednoduchá a pohodlná. Stačilo poslat naše logo a vyplnit krátký formulář, o vše ostatní se postarali za nás. Přesně takto by měly služby v 21. století vypadat.

Tento rozhovor pro vás připravil tým Trama. Další příběhy našich klientů, jakož i zajímavé studie na téma ochrany značky můžete najít na našich stránkách. V případě, že vás tento příběh inspiroval na ochranu i vaší značky, prosím neváhejte a s důvěrou se na nás obraťte. S námi začíná ochrana značky bezplatnou verifikací, v rámci které náš zkušení tým patentových právníků ověří možnosti registrace ochranné známky a o výsledku vás bude informovat do 24 hodin.