Ať už jste vystresovaná učitelka nebo sportovec pod neustálým tlakem, k pozitivním změnám vám pomůže profesionální mentální koučka Nikola Pejsarová

18.09.2023

Pokud máte psychické problémy, zažíváte stres nebo jste pod tlakem, s pozitivní změnou ve vašem životě vám pomůže mentální kouč. Přinášíme vám rozhovor s koučkou Nikolou Pejsarovou.

Jak může mentální kouč pomoci sportovcům? Kdo si může objednat mentálního kouče? A jaké pozitivní změny do vašeho života mentální koučink přinese? Nejen na tyto otázky vám odpovídá certifikovaná koučka Nikola Pejsarová. Jak sama říká ,,společně to zvládneme a najdeme sílu na změnu!" 

Pozn. redakce: Podívejte se na rozhovor s koučkou Nikolou Pejsarovou a jejím manželem Václavem Pejsarem, kterého Nikola koučuje před každým zápasem v boxu. 

Jaký je význam mentálního koučování pro sportovce?

Mentální koučink pro sportovce je velmi důležitý, a to hlavně z důvodu, že jim pomáhá s jejich psychickou přípravou, protože psychika ve sportu hraje velmi zásadní roli. Troufla bych si říci, že tvoří 70 % zápasu!

Pokud se sportovec rozhodne pro mentální koučink, tak budeme hlavně pracovat na zlepšení sebevědomí, sebedůvěře, motivaci a také na zvládání tlaku a stresu, který přirozeně prožívá každý sportovec před zápasem. 

"V den zápasu, kdy by sportovec už měl jen nabírat síly a odpočívat, se myšlenky velmi často ubírají špatným směrem. Pokud s tím sportovec neumí pracovat a nechá se těmi myšlenkami unést, tak to velmi může ovlivnit kvalitu celého zápasu. Ale tohle všechno můžeme společně změnit!"

Jaké jsou hlavní oblasti, na kterých pracuje mentální kouč?

Mentální kouč pracuje se sportovci na cílech, motivaci, sebevědomí, sebedůvěře, koncentraci, soustředění, vizualizaci a na zvládání stresu během celé přípravy a v den zápasu.

Jaké jsou výhody mentálního koučování pro sportovce?

Výhody mentálního koučinku ve sportu jsou hlavně v tom, že sportovec zlepší svůj výkon, protože společně pracujeme na jeho sebevědomí, což je ve sportu velmi důležité. Dále se zaměříme na koncentraci, protože sportovec by se měl na 100 % soustředit na to, co právě dělá, například na trénink či zápas. Všechny ostatní myšlenky, které mu přijdou by měl umět zahazovat pryč. 

Další výhodou mentálního koučinku je zlepšení motivace. A na závěr ta nejdůležitější pozitiva: zvládání stresu a tlaku, který samozřejmě přináší každý sport.

Kdo může využít vašeho mentálního koučování? Jakýkoliv sportovec nebo se zaměřujete jen na určité druhy sportů?

Mentální koučink může využít jakýkoliv sportovec, který chce zlepšit své sebevědomí, motivaci, koncentraci, disciplínu a chce snížit hladinu stresu před zápasem.

Můžou si vás jako mentálního kouče objednat také nesportovci?

"Samozřejmě, že ano. U mě si může objednat hodinu kdokoliv, kdo se chce pohnout z místa, chce udělat změnu ve svém životě, kdo má psychické problémy nebo zažívá stres doma či v práci. Prostě každý, kdo má nějaký cíl, který si chce splnit a neví, jak na to. Společně to zvládneme a najdeme sílu na změnu!"

Nikola Pejsarová - kontakty

Web: www.nikolapejsarova.cz

Facebook: NP Mentální kouč

Instagram: np_mentalni_kouc

Děkujeme za rozhovor

Andrea Ježková & Jan Vavřička