Atopický ekzém trápí přibližně třetinu populace. Jak s ním úspěšně bojovat?

29.02.2024

Atopický ekzém se projevuje už ve velmi brzkém věku – a to během prvních několika měsíců života. Právě v daném období je toto onemocnění nejčastější. U některých lidí zmizí přibližně do desátého roku života, u jiných bohužel přetrvá až do dospělosti. Jak úspěšně zmírnit příznaky tohoto stavu?

Nepříjemné projevy, které nesmíte podceňovat

Atopický ekzém bezpečně rozpoznáte podle velmi suché kůže, na které se objevuje velké množství červených puchýřků (někdy dokonce mokvají). Tento stav je velmi nepříjemný jak z hlediska estetického, tak i z hlediska vysoké svědivosti. Rozhodně se však na postižených místech nedrbejte!

Mezi nejběžnější místa s výskytem ekzému patří čelo, obočí, krk, trup a samozřejmě i ruce a nohy (především v podkoleních a loketních jamkách). Zajímavé je, že se u postižených pacientů neustále střídá období klidu s obdobím "vzplanutí".

Jak zmírnit nepříjemné příznaky?

Pamatujte na to, že atopický ekzém bohužel nejde zcela vyléčit. Můžete se pouze chovat tak, abyste jeho příznaky zmírnili na minimum.

Mezi hlavní prostředky pro boj s touto nemocí patří především kvalitní kosmetika navržená dermatology. Ať už zrovna procházíte libovolným obdobím, určitě nezapomeňte na každodenní hydrataci své pokožky.

Rozhodně vyhledejte ověřenou mast na atopický ekzém. Správně zvolený kus dokáže úplné divy. Skvělou volbou jsou třeba přípravky z řady Bioderma Atoderm. Ty jsou speciálně navržené pro řešení suché až atopické pokožky.

V této řadě najdete zklidňující sprchové oleje, balzámy, denní krémy, pěnivé gely a další funkční produkty proti vašemu onemocnění. Mrkněte se na webové stránky pod výše vloženým odkazem, a ihned si budete moci prohlédnout vychytávky, které vám usnadní život s atopickým ekzémem.

komerční sdělení