Augmentace – zvětšení prsou: je pro vás tento zákrok tím pravým?

07.05.2022

Úprava velikosti nebo tvaru prsou představuje vůbec nejčastější formu plastické operace na světě. Rozhoduje se pro ni stále větší počet žen, které cítí, že by chtěly pod dohledem plastických chirurgů vylepšit svůj vzhled a zvýšit si tak sebevědomí a míru spokojenosti se svým vlastním tělem. Zvětšení neboli augmentace prsou je zákrokem, který lze provádět různými způsoby. Jak konkrétně probíhá? A pro koho je vlastně určen?

Pro koho je augmentace prsou vhodná?

Augmentace prsou je vhodným zákrokem pro ženy, které by chtěly něco změnit ohledně velikosti svých prsou, jejich nesouměrnosti anebo tvaru, ke které došlo v důsledku změny např. tělesné hmotnosti, těhotenství apod. Často se týká také starších žen, u kterých prsa často nedrží tvar, a samozřejmě i žen, které dlouho kojily a došlo u nich k řadě hormonálních změn a v jejich důsledku i ke změnám v oblasti poprsí.

Samotné zvětšení prsou samozřejmě není vše řešící operací a stejně jako prakticky všechny ostatní plastické operace má i svá negativa a rizika. Je proto na individuálním zvážení a ideálně i konzultaci s odborníkem, zda je právě tento zákrok tím nejvhodnějším.

Metody augmentace a operační postup

Plastiku prsou je možné realizovat různými způsoby. Nejčastěji se volí buď augmentace pomocí implantátů, anebo tzv. autoaugmentace, tedy zvětšení prsou vlastním tukem. V tomto případě je z jiné části těla odebrána tuková tkáň, která se použije na zvětšení a modelaci prsou.

V obou případech je tedy možná augmentace s modelací, kdy se mění nejen velikost ale i tvar prsou přesně podle požadavků a potřeb klientky.

Co od zákroku čekat?

I když je augmentace prsou běžným zákrokem a doba hospitalizace po ní většinou nepřesáhne dva nebo tři dny, stejně jako jiné operace vždy vyžaduje určitou pooperační péči, ke které je nutno přistupovat s respektem.

Nošení kompresního prádla a dodržení intimní hygieny podle pokynů lékaře je samozřejmostí. Vylučuje se také zvýšená fyzická aktivita, a to až po dobu několik týdnů. Nutná je samozřejmě i následná kontrola na klinice estetické chirurgie.

Na druhou stranu není plastika prsou obecnou překážkou v kojení, stejně jako si prsa zachovají svojí původní citlivost.

komerční sdělení

Fotka od Jerzy Górecki z Pixabay