Auto Trophy 2020: ŠKODA posbírala šest vítězství

29.11.2020

V letošní již 33. čtenářské anketě "Auto Trophy" pořádané magazínem "Auto Zeitung" posbírala značka ŠKODA šest vítězství. Posedmé za sebou ocenili čtenáři českého výrobce jako nejlepší importovanou značku. Nový model ŠKODA OCTAVIA umístilo přibližně 18 800 zúčastněných na špici rovnou ve dvou kategoriích. Hned při své premiéře se ŠKODA ENYAQ iV ujala vedení jako nejlepší importované vozidlo v kategorii E-SUV. ŠKODA SUPERB a ŠKODA KAMIQ získaly první místo ve svých kategoriích.

Již posedmé v řadě je pro čtenáře magazínu "Auto Zeitung" značka ŠKODA nejlepší značkou mezi dováženými vozy na německém trhu. ŠKODA obstála mezi 40 konkurenty a získala tak se 13,4 % hlasů první místo v kategorii "nejlepší importovanou značka".

Dvojité vítězství pro novou generaci modelu OCTAVIA
ŠKODA OCTAVIA získala hned dvě z 21 udílených trofejí. Každý pátý čtenář (20,0 %) vybral za nejoblíbenější importované vozidlo v kompaktní třídě čtvrtou generaci bestselleru značky ŠKODA. Šestým vítězstvím v řadě a celkově devátým pokračuje OCTAVIA v řadě úspěchů v anketě "Auto Trophy". Není to ale jediné ocenění pro tento model - se ziskem 20,4 % hlasů si připsala vítězství v kategorii "Nejlepší importovaný kompaktní sportovní vůz" i ŠKODA OCTAVIA RS. ŠKODA poprvé nabízí vrcholnou sportovní verzi, kromě benzinové a naftové motorizace, i jako plug-in hybrid s označením OCTAVIA RS iV.

Skvělé uvedení pro model ŠKODA ENYAQ iV
Nová ŠKODA ENYAQ iV hned při své premiéře v tradiční čtenářské anketě získala první místo. První model značky vyvinutý od počátku jako čistě elektrický vůz získal 20,8 % hlasů a vyhrál tak v kategorii elektrických importovaných SUV. První sériový model značky, postavený na platformě MEB koncernu Volkswagen, 125 let po založení značky uvádí automobilku do nové éry.

Vítězství pro modely ŠKODA KAMIQ a SUPERB
Kompaktní SUV ŠKODA KAMIQ zopakovalo své vítězství z minulého roku, kdy se představilo poprvé. V tomto roce pro něj hlasovalo 15,0 % respondentů; vůz tak získal první místo v kategorii "Importované SUV v ceně do 25 000 eur". S více než čtvrtinou všech hlasů (28,2 %) se v kategorii importovaných vozů vyšší střední třídy prosadila ŠKODA SUPERB. Vlajková loď značky ŠKODA je od loňského roku nabízena i jako plug-in hybrid, pod názvem SUPERB iV. Je to vůbec první plug-in hybridní model značky.

Tradiční čtenářská volba magazínu "Auto Zeitung" mediální skupiny Bauer Media Group se letos uskutečnila již po třiatřicáté. Anketa "Auto Trophy" má od roku 2014 přídomek "World's Best Cars". Účastní se jí i čtenáři a online uživatelé mezinárodních motoristických periodik vydávaných společností Bauer Media Group. V roce 2020 v anketě odevzdalo svůj hlas přibližně 18 800 čtenářů, kteří vybírali mezi 442 modely různých značek.