Avízo Zoo Praha na neděli 26. ledna - slavnostní odhalení částky vybrané na podporu Austrálie

23.01.2020

V neděli 26. ledna 2020 ve 13.00 za přítomnosti hostů z Australského konzulátu v Praze a Magistrátu hl. m. Prahy odhalíme aktuální částku, kterou se díky podpoře veřejnosti podařilo vybrat na pomoc australské fauně postižené požáry. 


Během slavnostního aktu, jenž se bude konat v dolní části areálu naproti velké voliéře dravců (za Rákosovým pavilonem), promluví ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, náměstek primátora Petr Hlubuček a honorární konzulka Austrálie Jana Kvasnicová.

Veřejná sbírka na pomoc Austrálii, kterou pražská zoo vyhlásila 6. ledna, zvedla nebývalou vlnu solidarity - dosud se do ní zapojilo více než 12 tisíc přispěvatelů. Všechny takto získané prostředky budou využity v souladu s účelem sbírky, tedy na ochranu přírody a ohrožených druhů živočichů. Smluvně podložené rozdělování peněz ve spolupráci s australskými kolegy již započalo. Využity budou nejprve na urgentní veterinární a další péči, posléze i na rehabilitaci zvířat, terénní aktivity a výzkum.