Bára Poláková přináší do filmu "Prázdniny s Broučkem" letní hymnu: Píseň "Léto s tebou" oživuje nostalgií

23.04.2024

Nová bláznivá komedie "Prázdniny s Broučkem" přichází s nečekaným přídavkem – ústřední píseň "Léto s tebou" nazpívanou zpěvačkou a herečkou Bárou Polákovou ve spolupráci s dalšími herci filmu.

Píseň, která je dílem autorské dvojice Jiřího Schelingera a Františka Ringo Čecha, dostává nový život v podání Báry Polákové, Lukáše Příkazkého a filmových dětí. Singl, který vychází pod Supraphonem, doplňuje videoklip obsahující mnohé záběry z filmu, jež měl premiéru 18 dubna.

V novém snímku se Bára Poláková představuje jako dobrodružná food blogerka, která se svou rodinou vyrazí na letní dovolenou k moři s veteránem z roku 1972, Broučkem. Role manžela připadá Lukáši Příkazkému, který však nesdílí její velké nadšení. Co se mělo původně stát klidnou dovolenou, může rychle přerůst v dobrodružství, jak naznačuje i motto filmu: i cesta je cíl.

Bára Poláková nejenom ztvárnila hlavní ženskou roli, ale také nazpívala ústřední píseň k filmu. "Léto s tebou", původně hit z roku 1976 interpretovaný Jiřím Schelingerem, nyní zní v novém ženském podání.

"Když jsem ale Broučka poprvé dokoukala, přišlo mi, že neexistuje nic lepšího než cover písničky Léto s tebou. A vůbec ne, abych to nazpívala sama. Ale celá rodina! A to já na covery obecně vůbec nejsem. Jako vůbec," popisuje Poláková.

K samotnému nahrávání singlu se připojila celá filmová rodina, včetně manžela Honzy (Lukáš Příkazký) a dětí Barbory Dragounové a Františka Sládka.

"Ve studiu jsme točili každý zpěv zvlášť, ale přáli jsme si přiblížit se co nejvíc k pocitu, že si celá rodina sedla k ohni, jednou si to zazpívala a náhodou nás u toho natočil. Vždycky když klip vidím, přeju si někam vyrazit s holčičkama a zároveň vzpomínám na svoje dětství," uzavírá zpěvačka.

Nahrávání singlu zajišťuje řada dalších talentovaných osobností. Hudbu k písni "Léto s tebou" složil Jiří Schelinger, text vytvořil František Ringo Čech. Aranžmá a produkci obstarali David Hlaváč a samotná Bára Poláková. Kytary hráli Tomáš Pecka a David Hlaváč, ostatní nástroje byly rovněž v režii Davida Hlaváče. Mix a mastering zajišťoval Petr Zatloukal.

Nadcházející film "Prázdniny s Broučkem" a jeho osvěžující soundtrack s písní "Léto s tebou" slibují divákům nejen komediální zážitek, ale i atmosféru letních dovolených, nostalgií a rodinného spojení.

Odkaz na videoklip "Léto s tebou": ZDE

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: Bontonfilm