BASKETBALISTA JAKUB ŠIŘINA JE SPORTOVCEM ROKU MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

26.02.2024

Anketa Sportovec Moravskoslezského kraje za rok 2023 má své vítěze. Titul Sportovec roku získal kapitán basketbalového mistrovského týmu Jakub Šiřina, do síně slávy byl uveden olympijský vítěz z Nagana hokejista David Moravec. Na slavnostním galavečeru byli oceněni také další sportovci a sportovní kluby Moravskoslezského kraje.

"Řada skvělých sportovců z našeho regionu svými mimořádnými sportovními výkony Moravskoslezský kraj reprezentuje nejen na celostátní, ale i mezinárodní úrovni. Jsou pro nás skvělou vizitkou a na náš kraj upozorňují jako na místo, ve kterém se sportu daří. Chceme proto poděkovat nejen jednotlivým sportovcům, ale i celým týmům nebo jejich trenérům. Oceňujeme také významné sportovní aktivity v kategorii Počin roku. Titul Sportovec roku 2023 získal basketbalista Jakub Šiřina, kapitán a tahoun opavského basketbalového týmu - loňského mistra Národní basketbalové ligy, který se kromě jiného na mistrovství světa 2019 v Číně se podílel na senzačním šestém místě českého týmu. O dva roky později nechyběl ani u premiérové samostatné účasti basketbalistů na Olympijských hrách v Tokiu," uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, který nad slavnostním oceňováním i letos převzal záštitu.

Do síně slávy byl uveden olympijský vítěz z Nagana hokejista David Moravec. "Moravskoslezská sportovní síň slávy je plná zvučných jmen. Jsme pyšní, že našimi rodáky jsou Jiří Raška, manželé Zátopkovi, Ivan Lendl, Taťána Netoličková nebo například Verner Lička. David Moravec bude v opravdu dobré společnosti. A to zaslouženě, kromě skvělých sportovních výsledků se po ukončení aktivní kariéry sportu nadále věnuje v pozici trenéra, působí také jako spolukomentátor hokejových zápasů v České televizi," řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Anketu Sportovec Moravskoslezského kraje vyhlašuje Moravskoslezský kraj společně s partnery – Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje. Letos se uskutečnil už 22. ročník a slavnostní ceremoniál se za podpory města Havířova letos konal ve čtvrtek 22. února v havířovském Kulturním domě Petra Bezruče.

VÝSLEDKY ANKETY SPORTOVEC MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE ZA ROK 2023

CENA HEJTMANA – SPORTOVEC ROKU 2023
Jakub Šiřina – basketbal

SÍŇ SLÁVY

David Moravec – hokej

MLÁDEŽ DO 19 LET

Mariana Janošová – sportovní lezení

Max Kavecký – sportovní šerm

Adéla Keclíková – snowboarding

Klára Mrázková – kanoistika

Matyáš Zach – atletika

OBJEV ROKU
Anna Hrbáčová – atletika

DOSPĚLÍ SPORTOVCI
Viktor Byrtus – squash

Petra Čaganová – TFA - thoughest firefighter alive

Marek Grycz – moderní pětiboj

Tomáš Maceček – horský běh a skyrunning

Martin Prokeš – enduro

TRENÉŘI
Mário Bortoli – kickbox

Tomáš Kolesa – snowboarding

Milada Nováková – Asociace sportu pro všechny

HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI
Daniel Juříček – atletika

DRUŽSTVA
1. SC TEMPISH Vítkovice (ženy) – florbal

Basketbalový klub Opava (muži) – basketbal

HC Oceláři Třinec (muži) – lední hokej

POČIN ROKU

Jurij Tarča – triatlon

SPECIÁLNÍ OCENĚNÍ

Matěj Šín – fotbal

TZ Moravskoslezský kraj