Betonové prvky v interiéru i exteriéru: Najdeme jich hodně

14.12.2020

Beton je poměrně hodně často využívaným materiálem, který najde své uplatnění jak v interiéru, tak i v exteriéru. Záleží na tom, co všechno byste chtěli doma mít. Možná se to nezdá, ale jsou to právě betonové prvky, které mohou být jednak designově povedené a jednak také maximálně funkční. My se na některé z nich podíváme mnohem podrobněji. Co všechno betonového tedy můžete mít doma?

Venkovní dlažba jako klasika

Betonová venkovní dlažba představuje u většiny rodinných domů jakousi standardní záležitost. Vždyť chodníky se vyráběly z betonu odnepaměti. Dnešní variace betonové dlažby jsou opravdu různorodé. Nikde není psáno, že byste museli nezbytně volit klasickou zámkovou dlažbu. Když už, pak není od věci vsadit na nejrůznější barevné variace. Ty vypadají moc hezky. Hodně oblíbená je bezesporu velkoformátová dlažba. Především v zahradním posezení jde o vynikající záležitost.

Betonové jímky a skruže

Potřebujete doma řešit užitkovou nebo pitnou vodu. Pak jsou ideální betonové jímky. Vybírat si je lze v mnoha různých variacích, přičemž k dispozici k nim budete mít velké množství různých doplňků. Betonové jímky a skruže jsou maximálně pevné. Ostatně prověřil je samotný čas, kdy u mnohých nemovitostí fungují po desítky let.

A co beton v interiéru?

Určitě, dokonce i tady si najde své místo. Důkazem mohou být kupříkladu různé betonové obklady, které se v poslední době staly velmi moderními. Setkat se s nimi lze především v kuchyni. Vzhledově stoprocentně zaujmou. Výbornou volbu představuje mimo jiné také třeba unikátní interiérová dlažba. Ta je pevná, stylová a není problém pod ni instalovat podlahové vytápění. To je schopno dlažbu perfektně vyhřát, takže se po ní bude chodit pohodově i v zimě. V létě naopak studí, což je ve velkých horkách maximálně příjemné.

Zdroj obrázku:
Photographee.eu / Shutterstock.com