Brožová, Zounar, Vyskočil, Rytířová kmotry unikátní knihy pro teenagery!

11.06.2021

Regáči jsou na světě! Příběhy plné napětí a poučení namluvili pro audioverzi. Napínavé, dobrodružné, ale i poučné příběhy o partě teenagerů pro nejen teenagery, z pera Heleny Beránkové, mají svou knižní podobu.

Je to skvělé čtení na prázdniny i na cesty pro děti a mládež. Kmotry knížky, při jejím středečním křtu, byli Kateřina Brožová, Martin Zounar a Ivan Vyskočil, jejichž hlasy promlouvají všechny dospělé postavy knihy spolu a s dětskými herci v těchto dnech natočili audioverzi Regáčů. Ta vyjde letos na podzim. Kmotrou se stala také paní Helena Rytířová, v jejímž studiu v Řevnicích vše vzniklo.

"Právě dospělými hlasy v povídkách promluví Kateřina Brožová a Martin Zounar, role vypravěče se ujal Ivan Vyskočil. Plus tam máme samozřejmě dětské hlasy. Natáčení dopadlo skvěle, byla to velmi pohodová práce. Teď jde na trh kniha, aby se to stihlo na prázdniny, na podzim vyjde audioverze příběhů," prozradil spoluautor projektu, režisér Libor Adam, který je také zástupcem Nadačního fondu REGI Base I.

A právě jeho prostřednictvím bude výtěžek z prodeje věnován na pomoc hasičům, záchranářům, policistům a novodobým válečným veteránům, kteří utrpěli nějaký fatální úraz nebo vážnou nemoc.

"Ty příběhy, které mají knižní a budou mít i zvukovou podobu, jsou postaveny na situacích, s nimiž si "Regáči", jakési novodobé ´Rychlé šípy´ musí poradit. Ať jde o nehodu, záchranu při povodni, požáru nebo o psychické potíže. Jde o výchovný prvek a jsem moc ráda, že se mi podařilo to zakomponovat do textu tak, aby to bylo poučné, ale čtivé, napínavé a i zábavné," podotkla autorka textů Helena Beránková.

Kniha je doplněna komiksovými obrázky autora Jana Vohlídala a vystihují ony krizové situace.

"Jsem moc rád, že jsem byl osloven k načtení té audioverze. Přiznám se, že jsem se toho z počátku bál, protože mám občas s čtením přemíry textů problém, ale tohle byla pohodová práce, s bezvadnými lidmi a kolegy. Jsem rád, že jsme se ve studiu potkali s Kačkou Brožovou, s níž se známe od školy a máme se moc rádi," svěřil se Martin Zounar.

"Když jsem byla oslovena, abych načetla všechny ženské role, tak jsem zajásala, ale pak mi ve studiu řekli, že jde jen o dospělé. Takže ty holčičky dělala dívenka, za to já jsem načítala třeba i roli babičky. No, musím si pomalu zvykat," řekla s úsměvem a humorem Kateřina Brožová.

"Mám odjakživa rád příběhy a taky je rád vyprávím. Tohle jsou velmi zajímavé, napínavé a poučné věci, takže je o čem. Navíc já miluji Rychlé šípy, v nichž jsem taky jako mladý hrál Losnu, a tohle je v podstatě jejich novodobá varianta. Moc jsem si to užil," svěřil se Ivan Vyskočil.

"Ta knížka je moc hezká, příběhy opravdu zajímavé a dobře čtivé a jsem potěšena, že audioverze vznikala v našem studiu v Řevnicích, kde mj. vzniká celá řada krásných audioknih a povídek od nejrůznějších autorů. Knize samozřejmě přeju mnoho spokojených čtenářů a dětem krásné léto a prázdniny, ať si to užijí bez dramatických příhod. Ty stačí jen v povídkách," podotkla Helena Rytířová.

Text i foto: Petr D. Mráček