,,Být součástí této prestižní soutěže je pro mě cenná a nezapomenutelná zkušenost," říká finalistka Miss ČR Bára Sulanová

18.08.2023

Přečtěte si rozhovor s finalistkou Miss České republiky Bárou Sulanovou.

Jaký je Váš vztah k Miss České republiky?

Jednoznačně pozitivní. Díky několika soustředěním Miss České republiky mám možnost naučit se něco nového a tím se posunout zase o kousek dál.

Být součástí této prestižní soutěže je pro mě cenná a nezapomenutelná zkušenost.

Proč jste se zúčastnila soutěže Miss České republiky?

Lákalo mě poznat zákulisí této soutěže. Získat nové zkušenosti a zážitky. Seznámit se se zajímavými lidmi a mít možnost zviditelnit se.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

Především být spokojená sama se sebou. Vědět, kam v životě mířím, co skutečně chci a co mě naplňuje. Za svůj největší úspěch nyní považuji, že jsem finalistkou Miss České republiky.

Kde se vidíte za 5 let? Plánujete být aktivní ve světě modelingu, umění nebo máte jiné priority?

Na tuto otázku není lehké odpovědět. 5 let je přeci jen dlouhá doba. Ale určité plány mám. Ráda bych měla vystudovanou vysokou školu a práci, která mě bude bavit a naplňovat. Když mé kroky budou směřovat i do světa modelingu, budu je následovat, ale není to má priorita.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Tak to bylo různé. Mé představy se měnily s věkem a zálibami. Jako malá jsem se ráda pohybovala do rytmu hudby a vedla tanečnice. Když mi rodiče koupili dvě morčata, bylo rozhodnuto, budu veterinářkou. Poté následovaly další (houslistka, herečka, baletka, gymnastka...).

Co považujete za přednosti svého charakteru?

Rozvážnost, optimismus, zdravé sebevědomí a ochota pomáhat druhým.

Kdo je pro vás symbolem mužské krásy a kdo ženského půvabu?

Symbolem mužské krásy je pro mě muž, který má charisma a smysl pro humor. Jako symbol ženského půvabu si představuji ženu, která je vždy upravená, má vkus a styl.

Jaký je váš vysněný vůz a proč?

Velké auto, v kterém se budu cítit bezpečně a pohodlně.

Kdo vás ve vaší profesní kariéře nejvíc podporuje?

Rodina a blízcí přátelé.

Sportujete a žijete na 100 % zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Sport patří neodmyslitelně k mému životu. Odmalička jsem chodila na sokolskou všestrannost, reprezentovala základní školu v různých sportovních soutěží a v současné době se věnuji atletice.

Říci, že žiji 100% zdravě, by byla lež. Když mám na něco chuť, tak si to bez výčitek dopřeji. Důležitá je pro mě pravidelná, pestrá a vyvážená strava.

Jaké jsou vaše priority a kam hodláte směřovat svůj profesní život?

Zdraví, rodina a přátelé. Mít práci, která mě bude naplňovat a zároveň bude i mým koníčkem. Nepřestávat se rozvíjet a posouvat.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

"Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl." Paulo Coelho

Co byste poradila ženám, které chtějí být úspěšné v tom, co dělají?

Aby si v prvé řadě věřily, nenechaly se odradit neúspěchy, byly trpělivé, stanovily si jasné cíle a na jejich dosažení pracovaly.

Jak důležitý je pro váš život online svět, propagace na sociálních sítích a online marketing?

Jelikož patřím ke generaci, která se narodila do online světa, vnímám ho jako nezbytnou každodenní součást mého života. Aktivní jsem především na sociálních sítích.

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známá? Zažíváte zajímavá setkání s fanoušky na ulici, v baru či jinde?

Zatím to nikterak nepociťuji. Snad jen, když jsem se dostala až do finále Miss České republiky, zvedla se má sledovanost na sociálních sítích. Lidé mi i často píší a to mě opravdu moc těší.

Jaký máte vztah k fantazii? Baví vás žánr scifi či fantasy?

Fantazii se nebráním, znamená pro mě příjemný útěk od reality všedních dnů. Když bych si měla vybrat z těchto dvou žánrů, tak se více přikláním k fantasy.

Jaký humor máte ráda? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Mám ráda chytrý a inteligentní humor. Vždy mě dobře pobaví můj čtyřnohý přítel - jezevčík Ben a komedie s Adamem Sandlerem.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastná?

Pro mě je štěstí ukryto v každé maličkosti, ať už je to úsměv, pochvala, obejmutí, milující rodina. Šťastná jsem, když mám kolem sebe lidi, které mám ráda, je mi s nimi dobře a můžeme se na sebe vzájemně spolehnout.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

Úspěšně odmaturovat a dostat se na vysokou školu tělesné výchovy a sportu. Těším se na další společné akce, které mě a ostatní finalistky ještě čekají.

Facebook: Bára Sulanová

Instagram: barasulanova

Foto: Jiří Šubrt

Děkuji za rozhovor

Andrea Ježková