Česká stopa v největší umělecko - fotografické soutěži na světě

06.04.2022

Dne 3. 4. 2022 byly publikovány výsledky mezinárodní fotograficko - umělecké soutěže Trierenberg Super Circuit, v Rakousku.

Jejíž cílem je najít ty nejlepší fotografie z různých žánrů. Trierenberg se etabloval jako mezinárodní měřítko dokonalé fotografie. Za poslední dekády přilákal stovky tisíc fotografií z téměř všech zemí světa.

Zastoupení mezi vítězi letos měla i Česká Republika, oceněn byl profesionální fotograf Mario Sikora, cenou FIAP Gold Medal, za svou portrétní fotografii Old time.

Jak říká sám autor: "Fotografie vznikala zcela pod mou taktovkou, v dobovém ateliéru, při západu slunce, jako jeden z koncových snímků toho dne. Každé odvětví, tj. účes, šaty, svícení, bylo zastoupeno pečlivě vybranými osobami, se kterými již spolupracuji řadu let."

Fotografie bude ke zhlédnutí od září ve více jak 10 Rakouských městech, včetně Vídně, v rámci SLIDE SHOW TOUR 2022.

Pro tuzemského diváka, bude k vidění na individuálních výstavách autora, v Senátu PČR v Praze a Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci, konaných na podzim tohoto roku.

Autor

Mario Sikora je Český profesionální fotograf.

Oceněný mezinárodními tituly EFIAP, c**MoL a AHPS (Francie, Kanada, Řecko). Je členem Asociace Profesionálních Fotografů ČR a České federace fotografického umění.

Kontakt pro vás, rád zodpovím na vaše otázky...

Mario Sikora
733 290 035
info@mariosikora.cz