Česko má nejlepšího hledače mozků v Evropě. Ocenění mu předala Alena Schillerová, kamarádka Zuzana Bubílková a oblíbená zpěvačka Jitka Zelenková

10.05.2023

Komu se dneska podaří, aby mu hned dvě prestižní profesní ceny předávaly dámy zvučných jmen? Recruitment manažerovi Lubošovi Vernerovi se to povedlo. 

Na slavnostním setkání u příležitosti udílení cen Profi HR Awards od vydavatelství A 11 jednu cenu přebíral z rukou političky Aleny Schillerové a druhou, mezinárodní, dostal od zpěvačky Jitky Zelenkové a satiričky Zuzany Bubílkové.

Poslankyně a místopředsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Alena Schillerová předala Lubošovi Vernerovi cenu High Achievers pro Českou republiku, za nejproduktivnějšího konzultanta v rámci společnosti Reed. 

"Jsem hrdá na to, že jsem Lubošovi mohla cenu předat. Navíc, když se ve svém oboru prosadil i v zahraničí. Za svůj život jsem byla na mnoha pohovorech, bylo období, kdy si nás dokonce testovali psychologové. Tu zkušenost mám. Tím, že jsem v politice, kam už mě posílají voliči, a já musím každý den dokazovat, že jsem tady pro ně, na žádné pohovory nechodím. Myslím, že jsem personálně testovaná každý den," uvedla Alena Schillerová a s úsměvem dodala: "I já mám doma nějaká ocenění. V mládí jsem úspěšně jezdila na recitační soutěže, ale ze sportu žádné medaile nemám, tomu jsem se radši vyhnula."

Zpěvačka Jitka Zelenková předávala Lubošovi Vernerovi prestižní mezinárodní cenu High Achievers 2021 za nejlepšího headhutra Evropy. Tato cena je udělovaná britskou společností Reed, ve spolupráci s britskou hospodářskou komorou ve Velké Británii a do České republiky zamířila úplně poprvé. 

"Luboše je talentovaný mladý muž, který navíc dobře vypadá. A má talent vyhledávat talenty. Je první Čech, který tuto cenu dostal. Měla jsem trošku trému, protože Lubošovi měla v době covidu tuto cenu předávat v Británii tehdejší britská premiérka Liz Trussová a já jsem ji nyní v Čechách tak trošku zastoupila. To říkám samozřejmě s humorem. Luboš chodí na moje koncerty a potleskem oceňuje moji práci zpěvačky a já si vážím toho, že jsem mu to mohla oplatit a tomuto sympatickému muži jsem předala ocenění za jeho práci nejlepšího headhuntra."

Luboš Verner se zaměřuje na headhunting odborníků z oblasti obchodu, marketingu a logistiky a to zejména v regionu střední Evropy, a že je v tom nejlepší, moderátorku Zuzanu Bubílkovou nepřekvapilo. Znají se s Lubošem hodně dlouho a jsou přátelé. 

"O tomto oboru vůbec nemám žádné poznatky. Ale když vidím, jak se oceňují mladí lidé, tak si říkám, kde jsou? Jsou mladí, perspektivní, přemýšlejí jinak, proč nejsou ve vedoucích funkcích a nevedou tento stát? Přála bych si, aby i Luboš a tady ti mladí lidé vystřídali politické praktikanty v dozorčích radách, kteří zabírají místo a berou zato peníze. Já jsem to Lubošovi chtěla poslat poštou, ale řeknu mu to tady přímo na předávání cen, protože, co kdyby tu poštu zatím zrušili," uvedla v duchu satiry Zuzana Bubílková a se smíchem přiznala: "Po revoluci se také do všech médií dělaly pohovory. Mne zvolili zástupkyní šéfredaktora a musela jsem dokonce na IQ testy. Asi jsem dopadla dobře, když si mě tam nechali."


David Novotný