Československá mladá zpěvačka Karin Ann se stala objevem roku na Žebříku

08.09.2021

Cenu si převzala v originálním outfitu. Žebřík vyhlašoval dva ročníky ankety, rekordní počet 55 cen se rozdal v pátek 3. září v plzeňském areálu DEPO2015 na akci s příznačným podtitulem "Dva Žebříky v jednom".

 Mezi ostřílené hvězdy se zařadila teprve devatenáctiletá zpěvačka Karin Ann, která vyhrála kategorii objev roku a sklidila velký aplaus. Během děkovné řeči uvedla, že právě k Plzni má mimořádný vztah:

"Mám velkou radost, že si svou první cenu mohu převzít právě v Plzni, odkud pochází moje maminka, mám tu rodinu a cítím se tu dnes jako doma. Moc děkuji lidem, kteří mě od začátku podporují, líbí se jim moje hudba a moc děkuju za každý hlas, který jsem v anketě získala".

Na udílení cen se Karin dostavila v outfitu, který vytvořila společně s hollywoodskou stylistkou Ann-Marie Hoang (Cardi B, Migos a další). Ta se také postarala o společný styling a Karin Ann na předávání cen doprovodila.

"Spolupracovat na kostýmu se stylistkou z LA byla opravdu výzva, zvlášť když jste od sebe tak daleko. Online jsme diskutovaly návrhy a to včetně látky, která má v potisku moje logo. Celý vývoj trval asi 3 měsíce. Ráda jsem součástí tvůrčího procesu ať jde o hudbu, klipy nebo outfity", dodala šťastná zpěvačka.

Československá zpěvačka Karin Ann o sobě dala vědět v Čechách úspěšným singlem 3AM, na který navázala duetem s Benem Cristovaem (Hloupej svět) a sérií skladeb, které v květnu vydala na debutovém EP "Lonely Together". Videoklip ke skladbě Babyboy o rasové intoleranci získal i ocenění nejlepší videoklip na festivalu v Mnichově a o tvorbě Karin Ann informovaly přední deníky jako New York Times nebo německý BILD.

Karin Ann se letos představila také publiku v Polsku, kde hostovala na celém turné zpěvačky Sanah a způsobila velký rozruch vystoupením ve veřejnoprávní televizi, kde během vystoupení v ranní show věnovala svou píseň lidem z LGBTQ komunity a zastala se lidských práv menšin. Během měsíce srpna se objevila fotka Karin Ann na Times Square v rámci kampaně Spotify, pro kterou byla Karin Ann vybrána tváří Equal playlistu z ČR/SR se singlem In Company. V srpnu Karin Ann také vystoupila s britským zpěvákem Maccou Wilesem na dvou největších britských festivalech letošního léta a to Reading a Leeds, kde návštěvnost každého festivalu čítala přes 100 tisíc diváků.

Hodinový záznam z finálového večera Žebřík odvysílá Česká televize v pátek 24. září ve 20.15 na ČT Art.

Autor i foto: Petr Mráček