ČEZ je Zaměstnavatelem roku 2020

04.11.2020

Hned dvě medaile z celostátního kola soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku putují letos do Skupiny ČEZ: stříbrnou v kategorii firem do 5000 zaměstnanců se může pyšnit ČEZ Distribuce, v souboji velkých firem zase získala zlatou medaili mateřská společnost ČEZ.

Tradiční slavnostní vyhlášení Sodexo Zaměstnavatel roku letos kvůli epidemiologické situaci muselo proběhnout on-line, radost z výsledků ale zůstala stejně velká. Zatímco loni skončila společnost ČEZ na druhém místě, tento rok vystoupala až na samotný vrchol a zvítězila v kategorii velkých firem (nad 5 000 zaměstnanců). I nováčkovi ČEZ Distribuce se dařilo: v kategorii středních firem (do 5 000 zaměstnanců) hned napoprvé obsadila společnost druhou příčku a nechala za sebou i takové těžké váhy jako je Vodafone či Plzeňský Prazdroj.

"Skvělé umístění v soutěži Zaměstnavatel roku je především oceněním zaměstnanců společností ČEZ, díky nimž se i v této nelehké době mohou všichni spolehnout na to, že půjde elektřina i topení. Jsem rád, že práce v ČEZ je lákadlem pro chytré a schopné lidi a že u nás zaměstnanci rádi zůstávají. Dlouhodobě máme v porovnání s trhem velmi nízkou fluktuaci. Zároveň umístění bereme jako závazek do budoucna a budeme dál investovat do rozvoje a vzdělávání našich pracovníků," řekl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Soutěž Zaměstnavatel roku se již od roku 2003 zaměřuje na společnosti v České republice z pohledu lidských zdrojů. Přihlášené firmy jsou hodnoceny na základě speciální metodiky společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika, která zkoumá celkem 14 ukazatelů. Mimo jiné se zaměřuje například na náklady na školení a rozvoj zaměstnanců, investice do CSR aktivit pro zaměstnance, míru interního povyšování nebo na míru dobrovolné fluktuace.

"Naše snaha být dobrým zaměstnavatelem získáním tohoto ocenění rozhodně nekončí. Nyní je na nás potvrdit, že si ho skutečně zasloužíme. Tvrzení, že firma stojí a padá se svými zaměstnanci, totiž v energetice platí dvojnásob," dodává ředitel útvaru personalistika ČEZ Josef Lejček.

V rámci soutěže Sodexo Nejlepší zaměstnavatel se tradičně vyhlašuje také kategorie Nejžádanějšího zaměstnavatele, v níž pořadí firem určuje hlasování vysokoškolských studentů. V letech 2018 a 2019 jí kraloval právě ČEZ, letos ale byla tato kategorie z důvodu epidemie zrušena.

Výsledky Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 nad 5 000 zaměstnanců

1. ČEZ, a.s.
2. ŠKODA AUTO a.s.
3. České dráhy, a.s.
4. Komerční banka, a.s.
5. Albert Česká republika

Výsledky Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 do 5 000 zaměstnanců

1. Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.
2. ČEZ Distribuce, a.s.
3. Letiště Praha, a.s. / Vodafone Czech Republic, a.s.. (dělené umístění)
5. UNIPETROL RPA, s.r.o.