ChatGPT má obrovský potenciál

26.06.2023

V posledních několika měsících se do povědomí široké veřejnosti dostává umělá inteligence, především pak model ChatGPT. Ve své podstatě se jedná o chatbota založeného na umělé inteligenci, který pro vytváření konverzací využívá zpracování přirozeného jazyka (NLP).

Prostřednictvím ChatGPT můžete klást umělé inteligenci otázky, na které dostanete relevantní odpovědi, které vypadají, jako by je psal člověk. Rozhraní má tedy simulovat konverzaci mezi dvěma lidmi. ChatGPT je založen na jazykovém modelu GPT4, který je trénován na obrovském množství dat.

Kdo vytvořil ChatGPT?

Společnost OpenAI, která se zabývá umělou inteligencí a výzkumem, sídlí v San Franciscu. Službu ChatGPT spustila 30. listopadu 2022. Špičkové výzkumné laboratoře této společnosti v posledních několika letech udělaly neskutečné pokroky s nástroji pro generování textu za pomoci umělé inteligence.

ChatGPT je speciálně navržen tak, aby napodoboval skutečné konverzace, přičemž umělá inteligence je schopna vysvětlovat, pamatovat si, co bylo řečeno dříve v konverzaci, na požádání rozvést myšlenky, a dokonce se omluvit, když se splete.

Jak můžete ChatGPT používat?

ChatGPT má vskutku široké uplatnění, a to v zákaznickém servisu, e-shopech, ale také při školení zaměstnanců. Stejně tak pomáhá zefektivnit provoz a poskytovat personalizované služby zákazníkům.

  • ChatGPT generuje odpovědi, které jsou přirozené a poutavé.
  • Stává se užitečným nástrojem při brainstormingu. Dokáže vám podsunout nějaké nápady na základě zadaných klíčových slov.
  • Vytváří personalizované rozhovory, vygeneruje odpovědi na e-maily a podobně.
  • Vytváří marketingový obsah, jako jsou příspěvky do blogu nebo na sociální sítě.
  • Překládá text z jednoho jazyka do druhého.

Jedním z takových nástrojů je třeba Deeply. Používá taktéž ChatGPT. 

komerční sdělení

Fotka od kiquebg z Pixabay