Chraňte se pomocí vhodných pomůcek

17.12.2021

Covid je zde stále s námi a kdo si myslí, že tomu bude v brzké době jinak, je asi dost naivní. Budeme se muset s tímto virem naučit ještě nějaký ten pátek fungovat, avšak to neznamená rezignovat kompletně na ochranu svou a svých blízkých.

Nejlépe toho dosáhnete dodržování rozestupů, zvýšenou hygienou a rovněž i nošením respirátorů. Ovšem mělo by se jednat o kvalitní, ideálně české značky.

České jsou lepší než čínské

Hodně lidí se stále domnívá, že na kvalitě respirátoru vůbec nezáleží, nicméně to není pravda. Na jeho kvalitě zaleží, a sice hodně. Když budete mít nasazený na obličeji nějaký šmejd, který chrání maximálně tak před drobnými pevnými částicemi, nemáte šanci se tímto způsobem proti viru vůbec ochránit.

Respirátor by měl fungovat i jako účinná obrana proti cizím patogenům. Proto je dobré na respirátorech příliš nešetřit. Samozřejmě není nezbytné kupovat si ty nejdražší modely, jež také nemusí být úplně nejlepší na trhu.

Bohatě postačí kupovat osvědčené respirátory FFP2, které prokazatelně chrání před viry a zároveň jsou cenově více než dostupné. Jeden kousek stojí běžně jen pár korun. Víceméně stejně, jako modely z Číny, které poznáte díky označí N95. Ty sice mohou, avšak nemusí fungovat, jak je potřeba. Problém je, že bez vhodných laboratorních testů to není možné zjistit.

České výrobky, jež se mohou chlubit označením FFP2, případně FFP3, jsou samozřejmě určené i proti virům. Některé dokonce můžete vyzkoušet i zdarma. Kupříkladu firma GOOD MASK nabízí zájemcům možnost objednat si pár vzorků jen za cenu poštovného a balného.

Dezinfekce

Málokdo ví o možnosti respirátory používat vícekrát, avšak je potřeba je zbavit povrchových nečistot. Toho docílíte třeba speciální bez lihovou dezinfekcí, případně je možné masku na pár dní pověsit do tmavé místnosti se zavřenými okny.

komerční sdělení

Image by Wilfried Pohnke from Pixabay