,,Chtěla jsem si zkusit zase jednou něco ’holčičího’." Finalistka Miss ČR a MMA bojovnice Veronika Zajícová zkouší štěstí v soutěži krásy

16.08.2023

Veronika Zajícová si jde tvrdě za svým. Její nejaktuálnější úspěch je postup mezi dvanáct finalistek v soutěži krásy Miss České republiky.

Jaký je Váš vztah k Miss České republiky?

Je to pro mě něco úplně nového. Většinou jsem byla spíše v mužském kolektivu a tohle je po letech pro mě příjemná změna. Každý extrém je špatně.

Proč jste se zúčastnila soutěže Miss České republiky?

Beru to jako výzvu. V bojových sportech, kde funguju, mi kluci často říkali, že bych to měla zkusit. Taky jsem si chtěla zkusit zase jednou něco ,,holčičího". Mám ráda módu, ráda se pěkně oblékám a u toho sportu je to hlavně o jednom a tom samém dresu.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

Pořád se honím za nějakými úspěchy. Někdy menšími, někdy většími. Někdy je pro mě úspěch, že udržím váhu na zápas. Jindy zase vítězství v kleci. Celý můj život se skládá z úspěchů a proher. A největší úspěch asi bylo vítězství na Mistrovství Evropy v MMA ve strikingu.

Kde se vidíte za 5 let? Plánujete být aktivní ve světě modelingu, umění nebo máte jiné priority?

Za 5 let bych už chtěla zápasit v UFC. Taky to chci kombinovat právě s modelingem.

Myslím, že to má smysl. Myslím, že i zákazníky například se sportovním oblečením, více osloví, když to promuje někdo, kdo to běžné používá a žije sportem, než někdo, kdo o sport ani nezavadil a jen se natřásá před fotoaparátem. Já mám za sebou už více než stovku zápasů a před sebou jich mám doufám taky hodně, takže bych mohla lidi oslovit.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Nejdříve to byla prodavačka v samoobsluze. U kasy. Pak se to postupně vyvíjelo přes různé profese, až k profesionálnímu sportování. A toho už se pár let držím.

Hlavně vím, že každá profese je důležitá. V poslední době se hodně setkávám s tím, že někteří lidé se smějí, nebo opovrhují těmi, kteří mají menší vzdělání, jednodušší zaměstnání. To je špatně. I ty "podřadnější" zaměstnání jsou potřeba a bez nich bychom se neobešli.

Co považujete za přednosti svého charakteru?

Asi cílevědomost. Mám velké a malé cíle, ke kterým směřuju. Někdy to je sice s překážkami, ale za cílem i tak jdu. Nejvíce mě mrzí, když se mi cíl rozplyne. Například když jsem začínala s boxem, tak mě jedna holka porazila. Já jsem si samozřejmě vzala za cíl, že až potrénuju, tak že si dáme odvetu. Ona ale bohužel mezitím se sportem přestala. To mě naštvalo. Taky se umím přizpůsobit podmínkám. To je taky často potřeba.

Kdo je pro vás symbolem mužské krásy a kdo ženského půvabu?

Tak tady nemám jednoznačný tip. Musí to "hrát" tak nějak všechno dohromady. A ženského půvabu? Asi Jennifer Lopez. Někteří lidé říkají, že jí jsem tipově trochu podobná.

Jaký je váš vysněný vůz a proč?

Lamborghini. Líbí se mi. Jsou auta, která plní funkci a pak ta, která se mi i líbí. "Lambo" se mi líbí a chci ho. Tak musím hodně pracovat a trénovat, abych si ho jednou mohla pořídit.

Kdo vás ve vaší profesní kariéře nejvíc podporuje?

Asi taťka. Nemá to se mnou někdy jednoduché. Vozí mě na zápasy, pomáhá mi na ně vyřizovat peníze přes různé dotace apod. Je toho spousta a pokud někdo jen trénuje a trénuje poctivě, tak na ty věci kolem potřebuje mít lidi, kteří mu pomáhají. Nedovedu si představit, že bych si měla všechno vyřizovat sama a k tomu ještě trénovat.

Sportujete a žijete na 100 % zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Trénuju denně několik hodin. Jsou to docela stresy a hlavně obrovský výdaj energie. Proto se někdy uchyluju k tomu, že si udělám radost něčím nezdravým. Já to vysportuju a vyběhám, takže žádné velké výčitky nemám.

Jaké jsou vaše priority a kam hodláte směřovat svůj profesní život?

Moji prioritou je, věnovat se sportu a modelingu. Nejlépe v kombinaci. Ostatně už nyní to dělám a tu a tam něco promuju, nebo předvádím. Naposledy se moje fotka objevila na jednom nápoji (Semtexu). 

Je příjemné když jdu do obchodu a tam na mě z regálu kouká moje fotka.

Prioritou je ale u mě sport. Je skvělé, že dělám MMA a to že se skládá z tolika různých bojových disciplín. Díky tomu mohu dělat více sportů a pořád to má smysl. Jako například box, kickbox, jiu jitsu atd. Všechno se mi to spojuje v MMA. A tam chci dosáhnout úspěchů.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Nikdy se nevzdávat.

Co byste poradila ženám, které chtějí být úspěšné v tom, co dělají?

Jděte si za svým snem. Nikdy se nevzdávejte. Když náhodou nejsou právě dobré podmínky, tak třeba i trochu polevte, ale pokračujte dále. A to přes všechny překážky až k cíli. Aby jste si tak mohly vážit samy sebe.

Na okolí někdy až tak nesejde, protože tam je spousta závistivých lidí, kteří Vaše snažení hatí jen proto, že sami nic nedokázali, nebo proto, že i když něco dokázali, tak se to nevědělo apod. Závidí Vám úspěchy, popularitu apod. Hlavně záleží na tom, aby jste si vy samy byly jisty, že jste udělaly pro svůj cíl maximum.

Jak důležitý je pro váš život online svět, propagace na sociálních sítích a online marketing?

Dneska se v tom co dělám, bez toho nedá obejít. Tréninky, soustředění, závody atd. něco stojí. A aby na to byly peníze, tak musíte být zajímavý pro sponzory, pro ty, kdo Vás platí za to, že jim třeba něco odpromujete apod. Neznámý sportovec, který jednou za rok vyhraje v nějaké významné soutěži a informace o tom proběhne během pár sekund v televizi (byť v hlavním vysílacím čase), není pro sponzory, ani pro firmy zajímavý. 

Člověk se musí starat o své fanoušky, psát si s nimi, sdělovat jim jak žije, jak trénuje atd. Navázat s nimi kontakt. Potom to funguje a potom má pro firmu smysl takového sportovce podpořit, protože ví, že se informace o tom, že používá právě jejich boty (například), přenese k možným zákazníkům. To samé bude i v modelingu. Je potřeba lidi zaujmout a oni potom jsou ochotní více se zajímat o to, co si oblékáte, co používáte, co jíte apod.

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známá? Zažíváte zajímavá setkání s fanoušky na ulici, v baru či jinde?

Tak určitě si musím dávat více pozor na to, co dělám. Věci kolem mě se hodně řeší apod. Posledně jsem se jen prošla na festivalu s jedním známým klukem, který bojuje ve stejné organizaci, a už z toho byly články na internetu, že "začíná románek". Já už to ale tolik neřeším, nevadí mi to a nechávám tomu volný průběh, protože nemá smysl se tomu bránit. Potom je to ještě horší. Spíše naopak mě to baví.

A fanoušky potkávám často. Je to fajn a jsem za ně moc vděčná. Protože potom alespoň vím, že to co dělám, dělám dobře (alespoň většinou). Že tím lidi oslovuji, a že jim na mě záleží.

Jaký máte vztah k fantazii? Baví vás žánr scifi či fantasy?

Tak to vůbec. Ráda se podívám na horory (což jsou tedy většinou smyšlené věci), ale jinak žánr scifi a fantasy mě moc nezajímá.

Jaký humor máte ráda? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Takový ten situační. Když si lidi umí udělat legraci sami ze sebe. Hodně ráda se dívám na scénky se zvířátky, kde jsou legrační situace. Taky mám ráda seriál Spongebob. Jeho humor je skvělý a asi se mi nikdy neokouká.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastná?

Štěstí? Když vyhraju. Ono to zní sice divně. Protože někteří mohou říci, že to není o štěstí, ale o přípravě, tréninku atd. blablabla. Já ale vím, že je to z pár desítek procent i o štěstí. Je to krásně vidět na zápasech mých slavnějších kolegů, kteří například prohrávali celý zápas a pak se jim v posledních pár vteřinách podařilo najít u soupeře dobré místečko, dali mu ránu a on padl. A potom jsou slavní a dávají rozhovory oni a jejich trenéři, jaký to byl skvělý zápas. Jak jsou příkladem ostatním bojovníkům atd. Při tom ti, kteří tomu rozumí a zápas viděli vědí, že to bylo hodně právě o tom štěstí, které se ke konci obrátilo právě na vítězovu stranu.

No a teď jsem taky šťastná, když dobře dopadne promenáda, když má make-up artista svůj den a líčení dobře dopadne atp. Jinak někdy bývám šťastná, když nic nemusím. Když jen odpočívám, podívám se na film a dělám co chci. To mám taky ráda.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

Tak nejbližší budoucnost je spojená hlavně se soutěží MIiss ČR. Tam se chci nějak umístit a zabodovat. Třeba se to podaří. Je to pro mě velká výzva a něco, co už se asi nebude opakovat. Takže se těším na to, jak do dopadne.

Facebook: Veronika Zajícová

Instagram: zajicovafighter

Foto: Osobní archiv Veroniky Zajícové

Děkuji za rozhovor

Andrea Ježková