Chystáte se na spoustu letních výletů? Nezapomeňte na pořádné boty

07.07.2023

Letní sezóna je rájem pro všechny milovníky procházek, výletů i dlouhých túr. V naší malé zemi přitom najdete tisíce a tisíce krásných míst, která rozhodně stojí za prozkoumání. Pokud si chcete užít opravdový klid a zážitky, nesmíte podcenit výběr vhodné obuvi. Jakou zvolit?

Krátké procházky okolo města

Nejdříve se zaměříme na klasické rodinné procházky, které nejčastěji směřují do blízkého okolí vašeho města. V daných lokalitách najdete spoustu upravených turistických tras, jejichž zdolání není nic složitého a nevyžaduje žádné specializované vybavení. Ani přesto vám však nesmí chybět kvalitní turistická obuv.

Zaměřte se spíše na provedení s nízkými kotníky a měkčím tělem. To vám během krátkých tras dopřeje pohodlí a nebude zbytečně zatěžovat nohy. Zároveň se vyhnete i nepříjemnému pocitu při chůzi po zpevněných cestách a silnicích, jako tomu bývá u tvrdších bot.

Pořádné výlety

Složitější situace nastává ve chvíli, kdy se chystáte ujít několik desítek kilometrů skrz lesy, kopce a další druhy náročnějšího terénu. V daných případech se neobejdete bez fixace kotníků, kterou vám poskytnou trekové boty se středním nebo vyšším provedením. Ty jsou sice podstatně těžší, ale skvěle zpevní celé tělo.

Pokud si pořídíte kvalitní produkty, nebudete se muset obávat každého malého kamenu, větve, šišky a podobně. Stejně tak se vám snáze ponese těžký batoh a nebudete mít tendence zbytečně se prohýbat a riskovat bolesti.

V našich podmínkách určitě nemusíte pořizovat nejtvrdší varianty, protože ty jsou určené spíše pro zdolávání gigantických hor nebo několikadenní dobrodružství v zahraničí. Přece jen budete chtít chodit i po silnicích.

Spolehlivý materiál

Zvolit si správné turistické boty může být pěkný oříšek i pro zkušenější výletníky. Na našem trhu totiž najdete stovky a stovky odlišných variant, přičemž každá z nich nabízí úplně jinou kvalitu. Jestli toužíte po vážně spolehlivém páru na cesty, zaměřte se na kombinaci kůže a technologie GORE-TEX.

Zmíněná technologie udrží vaše nohy v suchu díky speciální membráně. Ta zabraňuje průchodu vody, ale zároveň skvěle odvádí pot od těla. Kůže zase obecně drží lépe pohromadě než syntetické materiály. Její nevýhodou je fakt, že ji musíte čas od čas impregnovat.

Velmi zajímavý výběr a certifikovanou kvalitu nabídne třeba známý tuzemský výrobce BOSP, jenž se od roku 2012 řadí mezi nejpopulárnější značky u nás. Na webových stránkách pod výše vloženými odkazy najdete desítky typů obuvi pro turisty, vojáky, hasiče, policisty i další náročné uživatele.

Určitě vás potěší doprava zdarma u objednávek nad 2 500 Kč, stejně jako první výměna obuvi bez poplatku a rychlá expedice.

komerční sdělení

foto je ilustrační