Co dělá mistra na permanentní make up? Kurzy zajistí praxi v tomto oboru

26.08.2022

Při stávající poptávce po trvalém nalíčení (ženy už přišly na to, že šetří čas i peníze a vypadá přitom přirozeně) se jeví jako dobrý nápad otevřít si studio permanentního make-upu. V ideálním případě taková žena bude dělat, co jí baví a zároveň získá obstojný zdroj obživy. S rozjezdem podnikání je spojena celá řada starostí a mnoho práce, přičemž tento specifický obor má ještě jednu starost navíc - nejde totiž jenom o malování, ale o techniku, při níž dochází k porušení integrity pokožky. A tato činnost současně vyžaduje zvláštní licenci. Vystudování oboru kosmetička nebo absolvování rekvalifikačního kurzu sice pomůže k jejímu získání, bylo by ale naivní si myslet, že je automatickou zárukou osvojení všech nutných dovedností.

Každý ví, že nejvíce se člověk naučí až v praxi, což zahrnuje i schopnost poučit se z vlastních chyb. V oboru permanentní make-upu je zde ovšem jedno velké ale - permanentní znamená trvalý. Bude-li tento druh make-upu proveden s nějakou vadou, může se z ní jeho tvůrce sice poučit pro příště, ale těžko se mu bude odstraňovat.

Chybami se člověk učí, ale

Permanentní make up je dobře placená služba a proto musí být vysoké nároky, které zákaznice má, náležitě splněny. Jakékoliv nanesení barev trvalého make upu na pleť, a to včetně diletantského nebo prostě nepovedeného, vydrží roky, ne-li celý život. Nedá se jen tak setřít tamponem namočeným v odličovadle.

A co následuje, je-li permanentní make up zákaznice špatný, křivý, barevně nezvládnutý, takže si připadá hrozně znetvořená? Může za to její kosmetička! V lepším případě udělá dotyčnému kosmetickému studiu "reklamu" v širokém okruhu svých přátel a známých, v tom horším ho zažaluje, a tady už přestává každá legrace. Dnes se s různými právními procesy tohoto typu - zřejmě po americkém vzoru - roztrhl pytel. Lidé se nerozpakují strašit právníkem, když mají pocit, že je lékař špatně léčil, takže pokažený make up s předmětem doličným přímo na obličeji je snadným soustem. A každá koruna, kterou by musela usvědčená nešťastná pracovnice salonu platit, bolí a chybí na jiném místě.

Vědomí vlastních nedostatků je plus

Ať už tedy máte vystudováno cokoli, bezprostředně před spuštěním podnikání v tomto oboru byste měli projít odborným kurz permanentního make-upu. Vždyť trvalé líčení není něco, co se dá dělat jen tak. Existuje opravdu mnoho kroků, které je třeba se naučit: od různých technik znakování po teorii barev, správnou polohu násadce, hygienu a mnoho dalšího. Opravdu to není tak snadné, jak to vypadá, když se díváte, jak se to dělá.

Učený nespadl z nebe, ale má více zkušeností

Hledejte opravdu dobré a profesionální tréninkové studio, nejlépe s dlouholetou osvědčenou praxí v oboru. Porovnávejte pozorně instruktory a ceny na internetu. Pokud to myslíte vážně a chcete se opravdu něco naučit, zapomeňte na víkendové rychlokurzy s počtem dvaceti účastníků.

Nejlepší jsou taková školení, která trvají alespoň po dobu 10 dnů a jsou nabízena v individuálních lekcích nebo velmi malých skupinách, aby toho účastníci získali hodně a měli také dostatek času se naučit na mnoha živých modelech. Protože trvalé malování na obličej je - alespoň v kontextu masové obliby - v České republice relativně mladou záležitostí, pro hledání solidního permanentního make up kurzu Praha, popřípadě jiné velkoměsto, nabízí nejvíce možností a největší pravděpodobnost navrácení investic. Ty se pohybují řádově v desítkách tisíc korun, potom takový kurz zahrnuje komplexní vyčerpávající výklad včetně psychologie práce s klientem. Zaměření na jednu konkrétní techniku bývá levnější.

Máte představu, jak se vytváří permanentní make up?

komerční sdělení