Co se s ním děje? Vojta Kotek hubne a tajně touží po návštěvě bordelu

21.06.2020

Herec a režisér Vojta Kotek (32) zhubnul 17 kilo, začal trpět sociální fóbií a uzavřel se na chatě. Jak nyní vypadá jeho život, popsal moderátorovi a stand-up komikovi Luďkovi Staňkovi. Ten ve své talk show Luděk Staněk se baví zpovídá na dálku známé osobnosti. Kotek, který nyní tráví většinu času na chatě a do hlavního města se vrací jen kvůli natáčení, v ní otevřeně promluvil o jednom ze svých nejotřesnějších zážitků i touze podívat se do bordelu.

Přestože režiséry bývá často obsazován do rolí extrovertů, své soukromí si Vojta Kotek chrání a drží se v ústraní. Samotu si užívá na chatě a do města se vrací jen kvůli pracovním povinnostem.

"Karanténu jsem si užil. Udělal jsem věci, o kterých jsem si myslel, že nikdy nezvládnu. Zbrousil jsem stůl, natřel židle, opravil střechu, založil jsem záhon na dýně, zasadil ředkvičky, mrkev, cibuli a česnek a natřel všechny ploty," popisuje, jak trávil dny v izolaci. "Problém je v tom, že jsem si na tenhle styl života dost zvyknul a teď nemám chuť nikoho vidět, i když už je po karanténě," přiznal Vojta Kotek v pořadu Luďka Staňka na internetové televizi Mall.tv.

"Všechno má svoje pro a proti," odpověděl herec a režisér na otázku, jestli je pro něj popularita omezující. "Během karantény jsem si odpočinul, protože u mě, co se týče slávy, spíš převažují ty proti. Každý chce být slavný, dokud nezjistí, jaké to je. Někdo si to asi může užívat celoživotně, ale je to věc povahy. Pro mě jsou situace, kdy bych byl nerad poznaný. Třeba do bordelu s tímhle obličejem jít nemůžu, protože by se o tom hned psalo. Výhodou je zase to, že když jsem píchnul v malý vesničce a zazvonil na místní, tak mi každý pomohl, protože mě znal a nebál se, že jsem nějaký zloděj," zhodnotil s tím, že by ho hrozně zajímalo, jak to v takovém nevěstinci vypadá.

Psychická proměna, ale není tou jedinou, kterou Kotek v uplynulých měsících prošel. Výrazná je zejména ta fyzická, za kterou vděčí roli nesnesitelného génia v novém seriálu Einstein.

"Předtím jsem točil Vlastníky, kde jsem byl dost oplácaný, a věděl jsem, že v tomhle seriálu budou kromě akčních scén i erotické a nebude jich zrovna málo, protože hlavní hrdina je sukničkář. Musel jsem se proto dát do formy. Asi půl roku jsem na tom tvrdě makal a zhubnul 17 kilo. Nakonec jsem přemluvil produkci a pustil se i do kaskadérských kousků sám. Skočil jsem třeba 15 metrů z mostu a bylo to super," pochvaluje si náročné natáčení, během kterého opakovaně překonal sám sebe. 

"Musel jsem absolvovat speciální výcvik v Podolí, což bylo dost šílený, protože jsem cestou na můstky pokaždé procházel pánskými šatnami, kam snad chodí někteří pupkatí pánové konverzovat nahatí jenom tak, protože je to baví. Zastaví se uprostřed, v igelitce drží mejdlíčko a s povislými partiemi si nenuceně povídají jeden s druhým. To je jeden z nejotřesnějších zážitků mého života," vzpomíná pobaveně Kotek, který se na Mall.tv rozpovídal i o výpravném televizním filmu Marie Terezie, tragicky zesnulém otci nebo vztahu k alkoholu.