Co se skrývá za bylinou Právenkou latnatou a v čem pomohla známým osobnostem

15.10.2021

Eva Decastelo, Míša Štiková Gemrotová a také Muži roku nedají dopustit na neznámou bylinku. Která to je?

Víc jak desítka známých osobností a hostů společenského večera se nesli na vlně blahodárných účinků rostlinky Právenka latnatá. Jejím domovem jsou tropické asijské země, ale do Čech ji na trh dodává česká společnost, v podobě potravinového doplňku IMUNworld. Za vším stojí firma Rostislava Janků, kterého si většina do této doby spojovala s jeho úspěšnou modelingovou agenturou. Jak dlouhá byla cesta od modelingu ke zdraví prospěšnému produktu?

"Abych si odpočinul od prostředí modelingu, začal jsem cestovat. V Kambodže mě postihly zdravotní potíže a domorodci mi nabídli právenku. Do dvou dnů jsem byl fit. A tam mě napadlo přivézt právenku do Čech. Sice se to kvůli legislativě trochu protáhlo, ale je doma. Produktů bude víc a chystám dokonce jeden speciální jen pro pány. Je z černého zázvoru a je dobrý na prokrvení, na paměť, na posilovnu, zkrátka chlapa to nakopne a doma jsou spokojení," usmíval se Rostislav Janků.

Tváří produktu se stala herečka Eva Decastelo, kterou zaujalo, že Právenka latnatá je 15x účinnější než oblíbený ostropestřec.

."Byla jsem takový pokusný králík. Ještě než jsme se s Rosťou domluvili na spolupráci, dostala jsem ho na užívání. Měla jsme problémy s vyšší hladinou cukru v krvi a kupodivu, po třech měsících užívání, mi hladina klesla skoro k normálu. Když to zkombinuji se svým milovaným otužováním, tak nemoc nemá šanci. Jedině teda stáří, ale na to žádný prášek není," smála se hvězda seriálu Slunečná, kde ztvárnily role i Eviny děti, zastupovaní modelingovou agenturou Rostislava Janků.

Představení výrobku se konalo v restauraci Public Chilli, která je proslulá asijskými pokrmy. Na nich si pochutnávala také zpěvačka Michaela Štiková Gemrotová, kterou brzy uvidíme v muzikálu Fantom opery.

"Moc se těším. Jako matce maličké Anežky mi produkce Fantoma vychází neskutečně vstříc. Energii a imunitu budu potřebovat a přípravek od Rosti je ideální. Můj manžel ho bere už rok, já jsem musela kvůli těhotenství přestat. A covid jsem dostala a můj muž, přestože jsme byli pořád spolu, zůstal v pohodě."

Do svého jídelníčku zařadil přírodní potravinový přípravek také Muž roku 2021 Lukáš Vyšehrad.

"Ostropestřec jsem vyměnil za Imunworld amám pocit, že je dobrý na odvodnění organismu. To se mi hodí na přípravu na světovou soutěž, která mi začíná 5. listopadu v Panamě. Za Českou republiku tam povezu národní klenot Becherovku a v kufru budu mít pro sebe IMUNworld," uvedl Lukáš Vyšehrad.

Modelingová agentura Rosti Janků zastupuje jak Lukáše Vyšehrada, tak i třetího Muže roku Dominika Chabra.

"Bylinkám nerozumím, nechodím je trhat a nesuším. Proto kvituji, že mi Rosťa nabídl právenku v prášku. Hraji hokej, vydám hodně energie a tohle mi pomáhá energii obnovovat. Na světovou soutěž letím do Thajska až příští rok na jaře, mám čas tedy posílit také imunitu. Těším se, když už nereprezentuji Česko v hokeji, tak zamakám na jiném hřišti," smál se Dominik Chabr.

Společenský večer pořádaný Rosťou Janků si dále nenechali ujít modelka Kateřina Wohlmann Votavová, zpěvák Martin Schreiner, moderátor Petr Vojnar, úspěšný model Martin Gardavský, letošní juniorský mistr světa v desetiboji František Doubek a další vzácní hosté. 

Autor i foto: David Novotný