Co všechno potřebuje správný cyklista?

25.08.2021

Cyklistika je ideální sportovní aktivitou. Člověk během jezdění nejen vypotí pár kilogramů, ale rovněž zpevní kosterní svalstvo a také se trochu pokochá okolím, pokud tedy nejezdí někde v průmyslové zóně.

Kvalita kol se u nás stále podceňuje

I když za to mohou z velké části ekonomické možnosti našinců, pořád existuje dost lidí, co používají pro cyklistiku zcela nevhodné, často morálně i technicky zastaralé stroje. Je jasné, že ne každý má desítky tisíc, aby si mohl vybírat z těch nejlepších kol, ale i levnější modely už jsou docela slušné.

Jistě, není možné s nimi dělat takové kousky jako s odpruženými stroji z titanu, nicméně na občasné výlety více než postačí. Je však potřeba koupit si dobrou značku, nikoliv nějaké bezejmenné kolo. Takové většinou dlouho pohromadě nevydrží.

Zavazadlo se vždy hodí

Pro déle trvající cyklo toulky je vhodné mít nejen alespoň trochu kvalitní kolo, ale také vhodné vybavení. Pumpička má na kostře svůj stojan, stejně tak jako lahev na vodu. Hodně věcí však bude potřeba mít v batohu.

Opravdu dobré batohy na kolo mají aerodynamický design, takže během jízdy cyklistu příliš nebrzdí, a navíc jsou většinou nepromokavé. V případě nenadálé přeháňky tudíž věci uvnitř zůstanou v dokonalém bezpečí.

Oblečení

Hodně hlavně víkendových cyklistů podceňuje výběr toho správného cyklistického oblečení. Oblečení by mělo být maximálně funkční. To v praxi znamená, že stejně jako batohy musí být nepromokavé a rovněž disponovat schopností regulovat pot svého nositele. Kvalitní kraťasy na kolo a dres na kolo tyto parametry splňují.

Mnohem větší zájem než v minulých letech je o rukavice na kolo. Ono není ani divu, jelikož mají hned tři užitečné funkce - chrání před zimou, případným zraněním ruky následkem pádu a tvorbou mozolů. A jako bonus se jedná o docela levnou záležitost, takže si je může dovolit skoro každý.

komerční sdělení