Co všechno umí nové Apple Watch 9?

21.01.2024

V tomto článku se podíváme na nejnovější model chytrých hodinek od Apple - Apple Watch Series 9. Představíme si, jaké novinky a vylepšení přináší ve srovnání s předchozími modely a proč by mohly být atraktivní nejen pro fanoušky Apple, ale i pro ty, kteří hledají špičkové chytré hodinky.

Vylepšený čip a větší paměť: Apple Watch 9

Jednou z hlavních novinek u Apple Watch Series 9 je vylepšený čip S9, který přináší až o 30 % rychlejší procesy. Přestože to není změna, kterou by běžný uživatel bezprostředně rozpoznal, je to významný krok vpřed. Kromě toho se Apple Watch Series 9 mohou pochlubit 64GB interní pamětí, což je dvojnásobek oproti předchozí generaci. Toto zvýšení je ideální pro ty, kteří chtějí ukládat hudbu pro offline poslech nebo mají mnoho aplikací.

TIP: Nejnovější hodinky od společnosti Apple nakupujte zde: https://istyle.cz/apple-watch/apple-watch-series-9.html 

Možnosti materiálů a velikostí

Stejně jako u předchozího modelu, Apple Watch 8, mohou zákazníci vybírat mezi hodinkami vyrobenými z hliníku nebo nerezové oceli. Za druhou variantu si však připlatíte. K dispozici jsou opět dvě velikosti: 41mm pro ženy a 45mm pro muže. Mimo to existuje varianta i s funkcí Cellular, která podporuje eSIM.

Zlepšené hledání iPhonu

Díky novému procesoru S9 SiP a druhé generaci ultraširokopásmového (UWB) čipu, Apple Watch 9 umožňuje přesnější hledání iPhonů řady 15. Tato funkce poskytuje vizuální, haptické a audio navádění, a to i pokud se iPhone nachází v jiné místnosti.

Jasnější displej

Nový displej Apple Watch Series 9 je dvakrát jasnější než u předchozích modelů, dosahující maximálního jasu 2 000 nitů. To zlepšuje čitelnost venku na slunci. Displej také umožňuje ztlumení až na 1 nit pro noční použití. Pro srovnání, Apple Watch Ultra 2 má ještě jasnější displej s jasem 3 000 nitů.

Nové gesto Double Tap

Apple přináší novou funkci v podobě gesta Double Tap, které spočívá ve dvojitém spojení ukazováčku a palce. Toto gesto umožňuje ovládat různé funkce na displeji hodinek, jako je přijetí hovoru, otevření oznámení nebo ovládání přehrávání hudby. Je to praktické pro situace, kdy potřebujete hodinky ovládat jednou rukou.

komerční sdělení