Den pro rodinu v Zoo Ostrava

26.08.2020

Úterý 25. srpna bude v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava zaměřeno na rodiny - rodinám s dětmi, které tento den zoo navštíví, představíme život zvířecích rodin.

Zájemci se zábavnou a interaktivní formou dozvědí, jak zvířecí rodiny fungují, přičemž si některé aktivity budou moci i vyzkoušet, například jak se nosí tamaríni, koulelo se vajíčko, jak se poznají zebry, klokaní slalom a další. Děti si budou moci vyrobit foukacího slona či si potěžkat čerstvě narozené mládě (plyšové) medvěda.

Program bude probíhat od 11. do 16. hodiny u výukového centra zoo. Vybraná komentovaná setkání budou v tento den zaměřená na rodinný život, například u mandrilů (v 11:30 hod.) nebo u velbloudů (v 15:00 hod.). Kromě toho mají návštěvníci možnost v řadě výběhů pozorovat, jak žijí další zvířecí rodiny - u vstupu do zoologické zahrady hejno plameňáků kubánských, v expozici Čitván pak největší rodinu hulmanů posvátných na světě (chovanou v lidské péči), v Pavilonu evoluce rodinu šimpanzů či kočkodanů Dianiných, na statku rodiny domácích zvířat a mnoho dalších.

Akce je součástí Dní Fajne rodiny, realizovaných pro podporu ostravských rodin v rámci rodinné politiky statutárního města Ostravy. Více na https://fajnarodina.cz/dny-fajne-rodiny/.