Divadlo Hybernia se proměňuje v džungli – Tarzanův návrat

01.04.2024

Divadelní magie Disneyho muzikálů se vrací do České republiky v podobě jedinečného představení Tarzan.

Divadlo Hybernia bude od 4. dubna hostit obnovenou premiéru tohoto dobrodružného a romantického příběhu, který ožívá díky poutavým scénám, úchvatným kostýmům a nezapomenutelné hudbě Phila Collinse.

Tarzan, příběh mladého muže vychovaného gorilami, který pátrá po svých kořenech a objevuje svou lidskou identitu, láká diváky do světa exotických dobrodružství. Česká adaptace tohoto muzikálu slibuje skvělé herecké a pěvecké výkony, doprovázené živým orchestrem o dvaceti členech.

Díky úspěchu předchozích repríz se Tarzan vrací na divadelní prkna po dvou letech.

"Tarzan je jedním z mých nejoblíbenějších představení. Je to náročné pro všechny - pro herce i pro zázemí divadla. Musíme zajistit přesnou podobu scény a atmosféru džungle, což vyžaduje pečlivou práci a precizní nasvícení," vysvětluje režisér Libor Vaculík.

V hlavních rolích se jako Tarzan představí Peter Pecha a Robert Urban, zatímco role Jane ztvární Ivana Korolová a Petra Vojtková.

"Těším se nejen na liány, ale také na skvělý původní obsazení. Je to nostalgický návrat do džungle, a já jsem se opět přesvědčil, jak silná je hudba Phila Collinse," říká Robert Urban.

Příběh Tarzana je oceňován pro svou emoční hloubku a dobrodružnou atmosféru.

"Tarzan je nádherným příběhem plným dobrodružství a obrovské lásky. Jsem šťastná, že se vrací do Divadla Hybernia," dodává herečka Dita Hořínková, která ztvárňuje roli Kaly.

Disneyho Tarzan získal nominace na prestižní ceny Grammy, Zlatý Globus a Oscara za nejlepší píseň, a jeho představení v Divadle Hybernia bylo v minulosti oceněno samotnými tvůrci z Disneyho studia. Scéna spojená s choreografií, kostýmy a výkony herců dotvářejí úchvatnou atmosféru džungle, jak potvrdili samotní tvůrci.

Divadelní ředitelka Eva Homindová srdečně zve diváky na tento velkolepý muzikál, který je vhodný nejen pro rodiny s dětmi.

Pokud toužíte po dobrodružství v džungli a poznání příběhu Tarzana, navštivte Divadlo Hybernia od 4. dubna a ponořte se do světa, kde se setkávají láska, dobrodružství a síla rodinných vazeb.

Více informací najdete na webu Divadla Hybernia: www.hybernia.eu.

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: Divadlo Hybernia