Dívčí kolo 24: Pevný rám a bezpečné brzdy jsou základem

09.11.2021

Cyklistika patří mezi oblíbené rodinné aktivity. Na cyklostezkách na kole ve volných chvílích jezdí spousta rodin, kterým tento krásný sport učaroval. Víte, jak vybrat vhodné kolo pro dítě?

Vybíráme dětské kolo

Při výběru dětského kola je nutné zohlednit několik detailů. Tím prvním a nejdůležitějším je výška dítěte, od které se odvíjí i velikost kupovaného kola. Pro nejmenší děti s výškou mezi 90 až 110 cm jsou určená 12palcová kola. Na nich se zpravidla učí poprvé jezdit na kole. 

Většina jich ještě má navíc i podpůrná boční kolečka, s nimiž je jízda bezpečnější a jistější. Teprve až dítě zvládne kolo ovládat, je možné uvažovat o tom, že se kolečka odstraní. 

Jak dítě roste, mělo by postupně přesedlávat na kolo větších rozměrů. Tou největší dětskou velikostí je 24 palců, jež je určená pro děti vysoké 125 až 155 centimetrů. Chlapecké nebo dívčí kolo 24 tak může dělat radost dětem ve věku 9 až 12 let.

Co by dívčímu kolu nemělo chybět?

Základem dívčího kola je kvalitní duralový rám, který je odolný a hodně vydrží. I když se nepředpokládá, že děvče bude dělat s kolem veletoče, přesto je dobré vsadit na to, co je opravdu pevné

Pokud se své dcery zeptáte, jaké kolo by si přála, asi ze všeho nejdříve řekne nejspíš jeho barvu - do růžova, do modra či jiného odstínu. Pro ni je to celkem podstatné, pro vás už méně, protože víte, co je u kola důležitější. Tím jsou i spolehlivé brzdy nebo praktická "přehazovačka", s níž se do kopce pošlape snadno a rychle.

Určitě pořiďte kolo, které bude mít co nejvíce rychlostí - oblíbený počet je mezi 8 až 21. Před koupí se doporučuje kolo osobně vyzkoušet, abyste měli jistotu, že bude dítěti plně vyhovovat. Obchody obvykle nabízejí kole již seřízená, takže je stačí jen vzít, usednout a rozjet se.

Příslušenství ke kolu

Jestliže kolo kupujete svému dítěti poprvé, pak rozhodně nesmíte zapomenout na další nezbytné doplňky. Je to hlavně bytelná cyklistická helma, bez které dítě nesmí na kole vůbec jezdit. Měla by na hlavě dobře sedět a nesklouznout z ní. I v tomto případě lze vybírat z několika velikostí. Pak je možné dívčí kolo 24 vybavit také brašnami nebo nosičem. 

Určitě se budou hodit i blatníky, zvonek a světla či praktický stojánek. Výborné je mít k dispozici zámek na kolo a držák na láhev. A pak už jen stačí pořídit pohodlné cyklistické oblečení, pochopitelně v dívčích barvách, sestávají z cyklistického dresu a kalhot. 

Některá děvčata třeba ocení i to, když na svém vlastním kole budou mít malý cyklocomputer s displejem, který jim bude měřit rychlost a ujeté kilometry. Toto sice více zajímá kluky, ale i děvčata bývají takto zaměřená. Výhodou bezdrátového computeru je jeho snadná montáž bez nutnosti použít zvláštní nářadí.

komerční sdělení