Do kin míří Mstitel. Komedie, která má o kolečko navíc

14.03.2021

Nekorektní filmovou komedii s vysokou hladinou podvratnosti, alkoholu a s názvem Mstitel natočili Lucia Klein Svoboda a Petr Klein Svoboda.

Ve snímku, který nemá naprosto žádné hranice žánru ani vkusu, hrají Daniel Fischer, Jaroslav Dušek, Hana Vagnerová, Milan Šteindler, Pavla Tomicová, Ivan Franěk, Lukáš Pavlásek nebo Petr Čtvrtníček.

"Když nemůžeš, tak přilej", říká motto filmu, v němž se zkrachovalý herec rozhodne propít až k expedici na Mars, najít sám sebe, lásku, něco k pití a tlačítko START. A když ne to, tak se alespoň všemu pomstít, především šéfovi divadla, který ho vyhodil, a manželce, která ho hned poté vyhodila rovněž.

Mstitel vznikal téměř čtyři roky, natáčel se v průběhu loňského roku, během jara probíhají dokončovací práce a do kin by měl zamířit ještě letos. Tvůrci teď zveřejňují první záběry.

Podle tvůrčího dua je to film pro svobodné duše. Přes veškerou šílenost, je Mstitel o snech, o naději a o tom že život je naprosto nevyzpytatelný. A i když máte pocit, že už hůř nemůže být, tak může.

"Scénář filmu je velmi svobodomyslný ale zároveň i křehký. Existuje velký rozdíl mezi hulvátstvím a bohémstvím. Je velkou ironií osudu, že film o herci, který ztratí práci, půjde do kin právě v době, kdy se to týká celé branže," říká producent a kameraman filmu Petr Klein Svoboda a pokračuje: "Není to film z jednoho večírku, chystali jsme ho poctivě a dlouho. Ale chtěli jsme ho mít co nejvíce nespoutaný, ničemu se nebránit a hlavně jsme ho chtěli mít tak zábavný, jak to jen jde."

Režisérka a scenáristka filmu Lucia Klein Svoboda dodává: "Film jsem natočila poctivě a s pokorou, při tvorbě jsem měla na mysli křehké duše. Film by měl divákovi odlehčit od tíhy reality. " K finální podobě filmu pak říká: "Nejvíc mě potěšilo, že při pracovní projekci pro herce, jsem viděla spokojenost, Milan Šteindler mi řekl, že jediná vada filmu je, že ho neudělal on. Tuším ale, že konzervativnějšího diváka film asi zvedne ze židle."

"Takové filmy, kdy divák dostane pěstí do obličeje, jsou občas potřeba," uzavírá jeden z herců Jaroslav Dušek.

Scénář a režie: Lucia Klein Svoboda
Kamera: Petr Klein Svoboda
Premiéra: 2021
Producent: Goodmind - Lucia Klein Svoboda, Petr Klein Svoboda
Distributor: Bontonfilm

Lucia Klein Svoboda je režisérka, autorka a herečka. Napsala a zrežírovala celovečerní film PIRKO, drsný portrét mladých dívek na okraji společnosti. Její scénář k filmu "Jako v ráji" vyhrál první cenu filmové nadace a čeká na realizaci. Jako producent se podílela i na celovečerním filmu Karel Svoboda - Šťastná léta.

Petr Klein Svoboda je producent a režisér filmu PIRKO a také dokumentu o jeho otci Karel Svoboda - Šťastná léta.

Základní informace

Scénář a režie: Lucia Klein Svoboda
Kamera: Petr Klein Svoboda
Premiéra: 2021
Producent: Goodmind - Lucia Klein Svoboda, Petr Klein Svoboda
Distributor: Bontonfilm

Hrají:

Daniel Fischer, Jaroslav Dušek, Ivan Franěk, Milan Šteindler, Pavla Tomicová, Petr Čtvrtníček, Hana Vagnerová, Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Petr Vydra, Zuzana Bydžovská, Luděk Sobota, Martin Sitta, František Ringo Čech, Miroslav Táborský

O filmu:

Anton býval slavný divadelní herec, leč krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky. Například židli nebo díru, což není po čtrnácti pivech lehké zdolat. Když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka chce z bytu, vezme Anton osud do svých rukou. A začne chlastat ještě víc. Rozjede se plejáda fantastických zážitků a (ne)chtěných vtipů, ovšem srandičky mají jeden háček - Antonova manželka se tomu vůbec nesměje. A opustí ho definitivně i s jeho synem, tátovým největším obdivovatelem. Anton v zoufalství (a kocovině) synkovi nakecá, že se chystá na misi na Mars, proto je tohle období tak těžký. A těžký období to teda ještě bude, že i let do Vesmíru bude proti existenci na Zemi pohoda. Ovšem kdo jiný z nás, nebojácných Čechů, by měl dokázat cestu na Mars než Anton?

Foto a text: Petr D. Mráček