Dobrovolní hasiči obdrželi za pomoc při nouzovém stavu medaile hejtmana

07.09.2020

V Českých Heřmanicích se uskutečnilo volební setkání Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje. V rámci setkání předal hejtman Martin Netolický medaile hejtmana devíti osobnostem, které se podle návrhu krajského sdružení zasloužily o zajištění fungování distribuce osobních ochranných pomůcek a dezinfekce v rámci nouzového stavu v souvislosti s koronavirovou pandemií.

"Dobrovolní hasiči sehráli v našem kraji nezastupitelnou úlohu v rámci distribuce osobních ochranných prostředků a dezinfekce. V jeden čas bylo dokonce nasazeno 47 dopravních automobilů, což lze s odkazem na známý český film nazvat "Největší akcí v dějinách distribuce dezinfekce." Jednotlivým zapojeným sborům jsme poděkovali v Telecí formou pamětní stuhy na historické prapory. Myslím však, že největším poděkováním je pravidelná krajská podpora, která za poslední čtyři roky přesáhla 100 milionů korun," řekl hejtman Martin Netolický.

Ten společně s náměstkem hejtmana Romanem Línkem předal devět Medailí hejtmana Pardubického kraje. Novými držiteli se tak stali: krajský starosta dobrovolných hasičů Josef Bidmon, za OSH Svitavy Pavel Říha, Jan Soural a Miroslav Vacek, za OSH Pardubice Jiří Bolehovský, za OSH Chrudim Hana Stará, za OSH Ústí nad Orlicí Jan Růžička a Pavel Černohous a vedoucí oddělení krizového řízení Krajského úřadu Pardubického kraje Aleš Boňatovský.