Držitelkou ocenění Žena regionu se za Karlovarský kraj stala operátorka tísňové linky a dobrovolnice v chebském hospici Jana Třísková

04.10.2019

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Karlovarský kraj stala Jana Třísková, operátorka tísňové linky 112 a dobrovolnice v Hospici sv. Jiří v Chebu, jehož posláním je poskytovat zdravotní i psychickou podporu umírajícím. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Karlovarského kraje nejvíce hlasů.

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v úterý 1. října v Becherově vile v Karlových Varech. Ocenění Janě Třískové předala za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, která zároveň udělila dvě Ceny hejtmanky ženám, které hned po vítězce získaly nejvíce hlasů veřejnosti. Společně s hejtmankou blahopřála účastnicím výkonná ředitelka projektu Žena regionu Marie Heřmánková. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

"Osobně si velmi vážím všech žen, které dokáží pomáhat druhým, díky svým nápadům dělají svět hezčí a kromě toho se starají o děti, rodinu a to všechno zvládnou s úsměvem. V našem Karlovarském kraji žije takových žen spousta, jenom o nich ne vždycky víme. Proto se kraj i v letošním roce zapojil do ankety Žena regionu, abychom ocenili práci a obětavost všech nominovaných, a to bez ohledu na pořadí či počet získaných hlasů,"uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Vítězka ceny Žena regionu Karlovarského kraje Jana Třísková pracuje jako operační technik tísňové linky 112. Zároveň je však dobrovolnicí v obecně prospěšné společnosti Hospic sv. Jiří v Chebu, jehož posláním je poskytovat zdravotní, psychickou nebo sociální podporu umírajícím, aby mohli závěr svého života prožít se svými nejbližšími v domácím či domovu podobném prostředí. Jana je navíc aktivní běžkyní a účastní se řady sportovních akcí s benefičním rozměrem. Má dvě děti, a i přes svou profesní vytíženost a náročnost své práce se aktivně věnuje dobročinným aktivitám. Pořádá například tzv. Hospicové postřižiny a další akce na podporu činnosti hospice. Pracovala v několika neziskových organizacích a okolí si ji velmi cení pro její obětavost.

Jana Třísková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 30. října 2019 v Senátu Parlamentu ČR.