Ej, lásko, tak se jmenuje první společná píseň Lucie Bílé a Čechomoru

26.04.2023

Propojení oblíbených interpretů přineslo první hudební ukázku, na kterou se mohou fanoušci těšit na společném letním turné.


"Na písničkách intenzivně pracujeme a moc nás to dohromady baví. Protože jsme se rozhodli pojmenovat naše společné turné S láskou, chtěli jsme první písničku věnovat právě tomuto tématu. Lucie má nádhernou barvu hlasu a s Františkem jim to dohromady ohromně sedí," říká houslista Karel Holas.

Chemie a živelnost, která spojení doprovází, je vidět i z klipu, kde se František od Lucie nedokáže odtrhnout. Klip vznikl spontánně ve studiu při nahrávání, jeho jednoduchost a krása je právě to, co spojení definuje. Zároveň klip zaznamenává, jak písnička vznikala ve zkušebně Čechomoru ve Studiu First Floor.

"Kapela Čechomor je pohlazením pro duši. Lidové písničky v jejich podání jsou laskavé a nádherným způsobem vyjadřují lásku k naší zemi. Zpívat melodie, které máme všichni pod kůží, je pro mě radost. Písničku Ej, lásko jsem si zpívala už jako dítě se svou maminkou a díky tomu patří mezi mé nejmilovanější. Její nahrávka s Čechomorem je pro mě tedy krásnou vzpomínkou. Už teď se moc těším, až ji v létě živě zazpíváme divákům na našich čtyřech exkluzivních dvojkoncertech," dodává Lucie Bílá.

Určitě nezůstane jen u jedné písničky, pro fanoušky toho mají interpreti připraveno víc. Na dvojkoncertech se propojí, a tak se fanoušci mohou těšit nejen na koncert Lucie Bílé s kapelou Petra Maláska, ale i na koncert Čechomoru a společné finále.

"Propojíme i naše kapely, aby byl koncert zajímavý i po zvukové stránce. V tuto chvíli začínáme pracovat na společných aranžích, do užšího výběru jsme momentálně vybrali šestnáct písniček, takže teď nás čeká škrtání a promýšlení, které do koncertu zahrneme. Pracovat s Lucií Bílou je opravdu velice inspirativní, proto je jich tolik," říká kytarista a zpěvák František Černý.

Pokud Vás spojení zaujalo, přijďte se podívat na první společný koncert do pražské Chuchle 28.6. Na další část turné se fanoušci mohou těšit v srpnu v Jindřichově Hradci, ve Strážnici a Jihlavě. Více informací najdete na webových stránkách Čechomoru a Lucie Bílé.

Vstupenky: https://linktr.ee/cechomor_a_lucie_bila
Kooperativa Tour 2023
Dvojkoncert Čechomor & Lucie Bílá

  • 28.6. Praha - Velká Chuchle
  • 4.8. Jindřichův Hradec - zámek
  • 19.8. Strážnice - Amfiteátr
  • 27.8. Jihlava - Amfiteátr

Autor: Petr Mráček
Foto: Patrik Černoch