Eva Čížkovská zažila třídu v Bastardech. S láskou vzpomínala na své žáky herectví

15.03.2023

Herečka Eva Čížkovská je jednou z hereček, které hrály ve filmu Bastardi už v roce 2010 a dotáhly to až ke konečnému dílu. Proto Eva nechyběla na slavnostní premiéře filmu Bastardi 4.

Eva Čížkovská o filmu i o rodině

"I v posledním díle jsme stále učitelka Lamrová, která neměla ty děti moc ráda a vlastně neměla moc ráda ani učitele Majera. Ve čtyřce si přece jenom k němu našla trošku cesta. Nebyla to úplně kladná postava," představila svoji roli Eva Čížkovská, která v reálném životě učí mimo jiné herectví a mediální prezentaci. 

"Při natáčení jsem si často s láskou na svoje žáky vzpomněla. Ta školní třída v Bastardech byla dost hustá. Bylo to ze života. Ale potěšilo mě, že holčina, která hrála v prvním díle a i v tomto posledním, se vyhrabala z problémů, má rodinu, pracuje. To jsem měla radost."

Eva Čížkovská je rok babičkou krásného vnoučka a stala se z ní hlídací babička. "Dcera Adélka nastoupila na Primě na stálou moderátorskou pozici, tatínek malého tam pracuje také, tak se snažím vypomoci, jak mohu. První vysílání dcery jsem v televizi sledovala. Ale úplně první moderátorskou premiéru jsem si s ní užívala já. To Adélce bylo 15 let a moderovali jsme módní přehlídku Terezy Sabáčkové, " usmívala se Eva Čížkovská, která je na dceru, jejího partnera a svého syna pyšná.

Slavnostní premiéry filmu Bastardi 4 se zúčastnili i další tvůrci a herci například Jiří Krampol, Zdeněk Godla, Gabriela Gašpárová, Natálie Grossová, Igor Bareš, rapper Raego, Nikola Ďuricová, Adam Kajumi, André Tatarka, Petr Reif a další.

Autor: David Novotný

Zpracovala: Andrea Ježková