Exkluzivní rozhovor s Miss České republiky 2021 Helenou Čermákovou

25.01.2022

Přečtěte si rozhovor s finalistkou Miss České republiky Helenou Čermákovou. 

Jak jste strávila vánoční svátky a jaká předsevzetí do nového roku jste si dala?

Vánoční svátky jsem strávila v Otrokovicích se svojí rodinou, která pro mě znamená opravdu hodně. Jsem zvyklá trávit Vánoce ve velkém kolektivu lidí, a proto jsem v Benešově nezůstávala. Během svátků jsem načerpala síly, připravovala jsem se na zkoušky a měla i chvíli času na sebe. Tento čas jsem využila ke zhodnocení celého roku a stanovila si nové cíle. Tento rok bych se i nadále chtěla rozvíjet pomocí kurzů zaměřených na projev a vystupování. 

Mezi další kurzy mám v plánu zařadit kurz psychologie, která mě v poslední době hodně chytla. Také bych chtěla vyjet na Erasmus + a zdokonalit si tak svoji angličtinu na světovou soutěž. Na těchto výjezdech člověk zároveň potká spousty nových a zajímavých lidí, pozná nová místa, a především má krásné vzpomínky na celý život. Největším mým snem je ale získat roli ve filmu. Nabídku jsem minulý rok již dostala, ale kvůli časovým možnostem jsem ji nemohla přijmout. Tak uvidíme, jak tento rok bude pro mě úspěšný.

V lednu jsou na vysokých školách zkoušková období. Co studujete a jak se připravujete na zkoušky? Máte nějakou radu pro vrstevníky, kteří jsou na tom nyní stejně jako vy?

Studuji Fakultu managementu a ekonomiky ve Zlíně, obor Účetnictví a daně. A ano, máte pravdu. Od ledna máme zkouškové období. Já jsem ale bohužel hned začátkem roku onemocněla, a proto většinu zkoušek dělám koncem ledna a začátkem února. Na zkoušky jsem se ale připravovala i během nemoci. Na každý den mám vždy napsané, co a kolik se toho mám učit tak, abych to stihla na termíny. Tahle varianta se mi nejvíce osvědčila. A i když kolikrát prokrastinuji, vím, že denní plán splnit musím. Posílám sílu a přeji štěstí všem, kdo teď mají zkouškové období. 

Hlavě zůstat pozitivní. Všechno dopadne, jak má. A myslete na to, proč jste se rozhodli studovat. Tuhle myšlenku mějte při učení. Bude vás motivovat a popohánět dál.

Omikron je aktuální téma, které se skloňuje snad ve všech pádech. Jaký máte názor na současnou situaci?

Omikron možná aktuální ve světe je, ale u mě není. V hlavě to mám nastavené tak, jak kdyby tu žádná nemoc nebyla, a snažím se fungovat normálně. Na druhou stranu ale respektuji všechna opatření, protože jsem si vědoma ohrožených skupin, kterých se nemoc může vážným způsobem dotknout.

Po celou dobu soutěže jste si udržovala perfektní postavu, máte nějakou radu pro ty, kteří chtějí mít do léta vysněnou postavu?

Je to tak krásné slyšet, že mám perfektní postavu. Dlouho jsem se svojí postavou bojovala, na základní škole jsem slýchávala jen narážky a posmívání. Možná i tohle mě nakoplo k tomu, abych začala cvičit, jíst zdravě a zajímat se o své tělo. Je však důležité naučit se mít rád sám sebe a přijmout se. 

Sportu se věnuji od 6 let. Začalo to závodním aerobikem, poté cvičením ve fitness, cyklistikou, bruslením, plaváním až jsem se zase vrátila k posilování. A jak mít do léta vysněnou postavu? Vysněná postava je hodně obecné slovo. Každý máme svůj ideál krásy jiný. Někomu se líbí více dívky při těle a někomu zase hubené. 

Za mě nemá smysl pracovat na sobě jen do léta. Sport by měl být koníčkem. Jen tak cvičení bude člověka bavit, naplňovat a bude šťastný. Nejdůležitější je ale strava. Ta dělá opravdu hodně.

Co byste vzkázala dívkám, které se chtějí přihlásit do nového ročníku Miss České republiky 2022?

Ať už se dívky chtějí přihlásit ze zvědavosti, nebo se chtějí věnovat v průběhu života focení a modelingu, tahle soutěž je skvělou příležitostí. Já osobně jsem našla sama sebe a urovnala si tak své priority a životní cíle. Ovšem záleží, co od soutěže dívka čeká a také to, co pro soutěž obětuje a jak moc je schopná na sobě pracovat. Dívkám moc ráda s čímkoliv pomohu a mohou se na mne obrátit na mém instagramovém profilu https://www.instagram.com/helcacermakova

Soutěž kromě zážitků a zkušeností dívkám zajistí hmotné dárky. Na vítězku například čeká roční pronájem vozu značky KIA MOTORS od společnosti AUTOBOND GROUP, nebo pitný režim pramenité vody Aquila od Mattoni 1873. Nechybí mnoho kosmetických a výživových doplňků, oblečení, pracovních příležitostí a možnost realizovat se v charitativním projektu Počítače dětem, jehož zakladatelem je ředitel soutěže Miss České republiky, Robert Novotný.

"Miss České republiky má za cíl seberealizaci soutěžících dívek ve spojení s pomocí druhým. Kladu velký důraz na dobročinnost každé z dívek, proto sledujeme již od semifinálových kol oduševnělost a reálný charitativní přínos každé z nich. Za ročník 2021 se díky Miss České republiky podařilo předat na několik stovek počítačů do potřebných rodin, které si nemohly dovolit počítačovou sestavu nebo notebook pro studium jejich dětí. Vzdělání dětí je naší budoucností a já oceňuji zájem dívek pomáhat i po zakončení ročníku 2021," doplnil ředitel Robert Novotný.

Registrace do ročníku 2022 byla zahájena na www.miss-ceske-republiky.cz

Děkujeme za rozhovor

Honza Vavřička 

Foto: archiv Miss České republiky